Põhjala päev Helsingis

23.03.2011
Helsingi
Triin Oppi (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

Põhjamaade Instituur SoomesKõik, kes satuvad 23. märtsil Helsingisse, on oodatud Soome Põhjamaade Instituudi (Nifin) avatud uste päevale. Kõigil külastajatel on võimalik tutvuda Põhjamaade mitmekülgse koostööga ja teavikutega, võtta osa päeva jooksul aset leidvatest üritustest ja kohtuda Nifini töötajatega.

Ennelõunal kell 10.30 arutlevad Martti Ahtisaari (diplomaat, Nobeli preemia laureaat ja Soome endine president) ja Hannu Olkinuora (Soome rootsikeelse päevalehe Hufvudstadsbladet peatoimetaja, Rootsi päevalehe Svenska Dagbladet endine peatoimetaja) teemal, kas rootsi keel on Põhjalas vajalik.

Õhtul kell 18 külastavad Nifinit Islandi suursaadik Helsingis (ja Tallinnas) Elin Flygenring ja Soome Põhjamaade koostööminister Jan Vapaavuori, kes vaagivad, kuidas väike saareriik Island on taastunud panganduskrahhist, milline on olnud Põhjamaade koostöö roll kriisist taastumisel ja teisel põhjamaistel teemadel.

Põhjala päevaga tähistab Nifin Helsingi lepingut, mis on Põhjamaade koostöö aluseks. Leping allkirjastati 23. märtsil 1962.

Loe lähemalt siin.

Aeg: 23. märts 2011, terve tööpäev
Koht: Kajsaniemigatan 9, Helsingi, Soome
Lisateave: Põhjamaade Instituut Soomes