Euroopa Liidu Rahvuslike Kultuuriinstituutide Ühenduse kohtumine Tallinnas

04.10.2011 kuni 06.10.2011
Tallinn
Eha Vain (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

Eunic logoEuroopa Liidu Rahvuslike Kultuuriinstituutide Ühenduse (EUNIC) Eesti klaster ja Poola Vabariigi Suursaatkond võõrustavad rahvusvahelisi sündmusi Tallinnas. Kohtumiste raames korraldab Euroopa Liidu praegune eesistujamaa Poola oma suursaatkonna vahendusel spetsiaalse ürituse - 4. oktoobril kell 13.00 toimub KUMU kunstimuuseumis Poola 2011. a. peamise promotsiooniprojekti Eestis, kunstinäituse "Tadeusz Kantor. Poola avangardist ja teatriuuendaja", esitlus. Näituse avavad patroonid: Eesti Vabariigi kultuuriminister Rein Lang ja Zenon Butkiewicz, Poola Vabariigi kultuuri ja rahvusliku pärandi minister. Näitust tutvustab Cricoteka juht Natalia Zarzecka.

Lisaks viib EUNICi Eesti klaster 4.oktoobril kl 15-17.00 KUMU auditooriumis läbi seminari "Euroopa kultuuripealinnad – linnade suutlikkus tutvustada ja arendada kultuurisuhteid". Ettekanded ja paneel hõlmavad järgmisi teemasid:
• Kultuuripealinnade kogemused (võimalused ja takistused) regionaalse ja rahvusvahelise koostöö edendamisel;
• Kuidas saavad kultuuripealinnad aidata kaasa Euroopa kultuuri ja kultuuripärandi tutvustamisele?
• Mis roll on selles EUNICil?
• Kultuuriplaneerimise Euroopa/keskvalitsuste /regionaalne tase: tugevused, nõrkused, võimalik sulandumine?

EUNICi ürituste kavaga saab tutvuda siin.

EUNICi Eesti klaster toimib Euroopa katusorganisatsiooni raames. Selle eesmärgiks on tekitada tõhusaid koostöövorme ja võrgustikke rahvuslike kultuuriinstituutide vahel kultuurilise mitmekesisuse ja mõistmise edendamiseks Euroopa riikides ning tugevdada rahvusvahelist dialoogi ja kultuurilist koostööd väljaspool Euroopat asuvate riikidega.

EUNICi Eesti klastrisse kuulub seitse Eestis töötavat rahvuslikku kultuuriinstituuti: Briti Nõukogu, Goethe Instituut, Eesti Instituut, Prantsuse Kultuurikeskus, Soome Instituut, Taani Kultuuriinstituut ja Ungari Instituut. Klastril on neli assotsieerunud liiget: Rootsi Suursaatkond, Poola Vabariigi Suursaatkond, Põhjamaade Ministrite Nõukogu (PMN) Esindus Eestis ja Euroopa Komisjoni Esindus Eestis.

EUNIC Eesti klastri eesistuja 2011.a. on Soome Instituut.

Kontakt:
- Soome Instituudi direktor Riitta Heinämaa, e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
- Poola Suursaatkond, Slawomira Borowska-Peterson, e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
- PMNi esindus Eestis, Eha Vain, e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.