Rahvusvaheline konverents edukast loovettevõtlusest

19.10.2011 kuni 21.10.2011
Tallinn
Triin Oppi (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

19.-21. oktoobrini toimub Eestis 2011. aasta Euroopa suurim loomemajandussündmus - rahvusvaheline konverents Creative Entrepreneurship for a Competitive Economy.

Paljud teavad, et loomemajanduse mõju majandusele ja lisaväärtuse loomisele on suur, sest ka paljud riigid, linnad ja rahvad investeerivad kaalukalt loomemajanduse strateegiate ja programmide väljatöötamisse, mille laiemaks eesmärgiks on uute töökohtade loomine ja investeeringute suurendamine. Pärast majanduskriisi on aga hakatud põhjalikumalt juurdlema loomemajanduse tegeliku rolli üle ja lähenema sellele hoopis poliitilisel tasandil. See nõuab uuenenud lähenemisviisi, kuidas me toetame loomingulisi ettevõtjad, kuidas me loome seoseid kultuuri ja majanduse vahel ning lisaks on vaja välja töötada veelgi sihipärasem tegevuskava, mis annaks linnadele ja teistele piirkondadele võimaluse arendada loomemajandust rahvusvaheliselt nende endi tingimusi arvestades.

Kolmepäevasele konverentsile on oodata esinduslikke esinejaid Brasiiliast Inglismaani ja Austraaliast Taanini. Mõni näide, millest kuuled:

- prof. Justin O'Connor otsib uut paradigmat, mis keskendub loomingulise ettevõtluse jaoks linnades ja piirkondades.
- Dan Hill räägib toitvast loovusest ühiskonnas.
- Rasmus Wiinstedt Tscherning räägib loominguliste ettevõtjate rollist majandusele laiemalt ja küsib, kuhu me edasi läheme.
- Tallinna Ülikooli Balti Filmi-ja Meediakooli professor Indrek Ibrus räägib koostööst, ristmeedia arengust, loominguliste ettevõtjate võimalustest ja väljakutsetest selles.

Konverentsi programmijuht ja moderaator on Euroopa juhtiv ekspert loomemajanduse valdkonnas Tom Fleming.

Konverentsi korraldab EAS koostöös Loov Eesti, Kultuuriministeeriumi ja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumiga. Konverentsi õnnestumisse panustab ka Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis.

Aeg: 19.-21. oktoober 2011
Koht: Tallinn, Eesti
Osavõtt: tasuline, vajalik eelnev registreerumine. Internetipõhine registreerumine lõpeb 1. oktoobril.
Täpsem teave ürituse koduleheküljel