Helsingi raamatumess, peakülaline Eesti

27.10.2011 kuni 30.10.2011
Helsingi
Eha Vain (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

Helsingi raamatumess 2011Eesti kava 27.−30. oktoobrini toimuval Helsingi raamatumessil on ääretult mahukas ja huvipakkuv. Põhirõhk on tänapäeva kirjandusel ning aktuaalsetel ajaloolistel ja ühiskondlikel teemadel. Eesti on tänavu Helsingi raamatumessi peakülaline.

Messile sõidab ligi 50 eri elualade arvamusliidrit, ka Eesti president Toomas Hendrik Ilves. Kohal on arvukalt kirjanikke, tänapäeva kirjanduse tuntud nimesid, haritlaskonna autoriteete, bestsellerite autoreid ning meelelahutusilma esindajaid. Võib öelda, et see aasta on Soomes eesti kirjanduse aasta. Kevade ja sügise jooksul ilmub Soomes erakordselt palju eesti kirjandust – rohkem kui 20 teost.

Põhjamaade Instituut Soomes esitleb raamatumessi raames "Eesti ja Põhjamaad". Eeva Park ja Marianne Peltomaa arutlevad kirjanduse kohast, žanrimääratlusest ja sellest tulenevatest ootustest Eestis ja Põhjamaades.

Täpsemalt raamatumessist loe ürituse kodulehelt.

Eesti esinemist Helsingi raamatumessil valmistab ette Kultuuriministeeriumi juurde loodud töögrupp, kuhu kuuluvad Jan Kaus, Piret Saluri ja Jürgen Rooste Eesti Kirjanike Liidust, Kaidi Urmet Eesti Kirjastuste Liidust, Ilvi Liive ja Kerti Tergem Eesti Kirjanduse Teabekeskusest, Asta Trummel Eesti Kultuuriministeeriumist ning mänedžer Britta Koržets.