Rohevik: Energiatõhususe ja taastuvenergia väljakutsed Põhja- ja Baltimaades

18.10.2012 kuni 19.10.2012
Riigikogu konverentsisaal, Tallinn
Madis Tilga (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

RohevikEt hõlbustada tihedat ja tulemuslikku ELi/EMP energeetikakoostööd, korraldavad Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esindus, Norra Nafta- ja Energeetikaministeerium ning Eesti Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium Tallinnas 18.–19. oktoobril 2012 Põhjamaade ja Balti riikide konverentsi "Energiatõhususe ja taastuvenergia poliitilised väljakutsed".

Tänu Euroopa Liidu laienemisele on Põhjamaade ja Balti riikide tihedam piirkondlik energeetikakoostöö muutunud aktuaalsemaks. Kõik Põhjamaad ja Balti riigid töötavad ELi/EMP ning teiste rahvusvaheliste kohustuste tõttu selliste õigusnormide rakendamise kallal, mis käsitlevad energiatõhusust ja taastuvenergiat. Piirkondlik energeetikakoostöö on ennetava iseloomuga, arvestades ühishuvide ja põhiküsimuste edendamist, sealhulgas sellise teabe vahetuse kaudu, mis käsitleb riiklikke hea tava kogemusi ja praegusi energeetikapoliitika algatusi. Korraldajate eesmärk on panna alus paindlikule ning avatud Põhjamaade ja Balti riikide energeetikakoostööle, millel on kolm väljundit:

  • luua hea alus, et suurendada rahvusvahelist teadlikkust Põhjamaade ja Baltikumi päevakajalistest probleemidest;
  • hõlbustada direktiivide ja määruste rakendamist, et teha edusamme aruka kasvu ja jätkusuutliku keskkonna vallas, ning
  • aidata kaasa parimate tavade suuremale vahetamisele, et piirkond saaks ELi/EMP energeetikapoliitika raamistiku kujundamisel jõuliselt ja aktiivselt osaleda.

Sihtrühmad: riigiteenistujad, eksperdid ja poliitikud.

Osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerumine hiljemalt 16. oktoobril. Palume registreerumist mitte viimasele hetkele jätta, sest kohtade arv Riigikogu konverentsisaalis on piiratud. Riigikogu hoonesse pääseb vaid isikut tõendava dokumendi ja registreerunute nimekirja alusel.

Rohkem teavet Roheviku kodulehel!