Põhjamaade sotsiaalse ettevõtluse uurijate 5. rahvusvaheline koostööseminar

16.04.2013 kuni 18.04.2013
Tartu
Madis Kanarbik (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

16. ja 17. aprillil kohtuvad Tartu ülikooli majandusteaduskonnas sotsiaalse ettevõtluse uurijad, et arutleda poliitikute, teadlaste ja ettevõtjate koostööküsimusi. 17. ja 18. aprillil selgitavad Eesti, Läti ja Soome sotsiaalsed ettevõtjad välja sotsiaalsete ettevõtjate koolitusvajadused.

Põhjamaade sotsiaalse ettevõtluse uuringute võrgustiku SERNOC (Social Entrepreneurship Research Network for Nordic Countries) viies teadusseminar "Sotsiaalse ettevõtluse teooria ja praktika" keskendub poliitikute, teadlaste ja ettevõtjate koostööküsimustele. Ettekannetes ja aruteluringides räägitakse, kuidas saada üle takistustest ning millised peaksid olema koostöövormid. Seminari peaesineja on professor Roger Spear Roskilde ülikoolist Taanis, ettekandega "Sotsiaalsete ettevõtete kaardistamise kunst ja käsitöö".

SERNOC võrgustiku juhtpartneriks on Roskilde ülikool, lisaks kuuluvad sinna veel ligi 30 ülikooli Taanist, Rootsist, Norrast ja Soomest. Võrgustiku eesmärk on arendada sotsiaalset ettevõtlust teaduspõhiselt, ühendades kõiki ühiskonna sektoreid ning saada selles vallas Põhjamaa juhtivaks kompetentsikeskuseks.

Seminare korraldavad Tartu ülikooli majandusteaduskond ja ettevõtluskeskus ning nende korraldamist toetab Põhjamaade Ministrite Nõukogu läbi teaduskoostöö asutuse NordForsk.

Loe lähemalt siin.