Nordic Look 2013: Uus algus - Põhjamaade ja Eesti filmitööstus

03.06.2013 kuni 09.06.2013
Tallinn ja Ida-Virumaa
Eha Vain (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

Nordic Look 2013Kolmandat aastat järjest toob kevad Tallinnasse loomemajandussarja Nordic Look. Sellel kevadel keskendub sari filmitööstusele, täpsemalt filmide ja draamaseriaalide tootmisele, levitamisele ja tutvustamisele Eestis ja Põhjamaades.

"Nordic Look 2013 kui kohtumispaik viib kokku filmieksperdid ja -huvilised, heidab värske pilgu viimase aja muudatustele Põhjamaade filmimaailmas, pakub põnevaid avastusi, erutavaid arutelusid, (filmi)lugusid, mis omakorda võivad kaasa tuua uusi algusi," põhjendab Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse kultuurinõunik Eha Vain valikut keskenduda loomemajandussarjas sellel aastal just Põhjamaade ja Eesti filmitööstuse koostööle.

Nordic Look 2013 korraldajad on Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis ja FilmEstonia.eu koostöös Põhjamaade saatkondadega ja teiste heade partneritega. Üritust toetavad Eesti Filmitööstuse Klaster ja Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond.

Nordic Look 2013 koosneb kahest osast:

  1. Põhjamaade filmi päevad – Kino Sõprus ja Katusekino näitavad 3.-9. juunini Põhjamaade mängu- ja dokumentaalfilme. Filmid aitavad vaatajateni tuua kõigi viie Põhjamaa saatkonnad;
  2. Ekspertseminar ja õppereis Ida-Virumaale "Uus algus - Põhjala filmide ja draamaseriaalide tootmine ning koostöö Eestiga" 7.-8. juunil.

Ekspertseminari eesmärgiks on tutvustada edulugusid Põhjamaade ja Eesti filmitööstusest ning anda filmitootjatele võimalus tihedamaks koostööks. Muu hulgas tutvustavad eksperdid rahastamismudeleid.

Kutsetega ekspertseminarile ja õppereisile on oodatud Põhjamaade ja Eesti filmi- ja draamaseriaalide produtsendid.

Eksperseminarist, filmikavast ja üldiselt Nordic Look 2013'st saab täpsemalt lugeda loomemajandussarja kodulehelt.

Nordic Look 2013 korraldajad, partnerid ja toetajad