Põhja- ja Baltimaade töörändeseminar "Nutikas rändepoliitika"

31.10.2013
Eesti Teaduste Akadeemia, Tallinn
Madis Kanarbik (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

Ekspertseminar "Nutikas rändepoliitika"

Inimeste vaba liikumine on Euroopa Liidu üks põhiõigus. Rahvastiku ränne ja tööjõu liikumine aitavad kaasa Põhja- ja Baltimaade arengule ja koostööle.

Seminar on jätkuks kevadel Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse ellu kutsutud rändeprojekti raames läbi viidud töörändekonverentsile, mis puudutas peamiselt väljarändega seonduvaid suundumusi Läänemere piirkonnas. Oktoobri seminar keskendub ekspertide ja poliitikakujundajate seisukohtadele eelkõige sisserände teemadel.

Ekspertseminari põhifookuses on kõrge kvalifikatsiooniga spetsialistide sisserändepoliitikaga seonduv. Mida riigid saavad ja peaksid tegema selleks, et kvalifitseeritud tööjõudu riiki tuua või võõrsile siirdunuid kodumaale tagasi tuua? Teadmussiire Põhja- ja Baltimaade vahel töörände valdkonnas on oluliseks eelduseks rändepoliitika ja strateegiate kujundamisel Läänemere piirkonnas. Seminaril vaadeldakse Taani ja Soome näitel Põhjamaade meetmeid kõrgkvaliteetse tööjõu sisserände soodustamisel ning arutletakse suundumuste ja väljakutsete üle Eestis.

Seminar lõpeb aruteluga, millel osalevad Riigikogu saadikud Kaja Kallas, Kadri Simson, Sven Mikser ja Andres Herkel.

Seminar on ainult kutsetega külalistele. Sihtgrupiks on poliitikud, ametnikud ja vastava ala eksperdid uurimisasutustes.

Põhja- ja Baltimaade töörändeseminari "Nutikas rändepoliitika" päevakava leiad siit. NB! Korraldajad jätavad endale õiguse muuta päevakava.

 Seminari partnerid