Seminar-töötuba "Biomajanduse juurutamine Läänemere piirkonnas"

26.03.2014 kuni 27.03.2014
Tallinn
Madis Tilga (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

Põhjamaade Ministrite Nõukogu korraldab sellel aastal Läänemere piirkonnas 3 töötuba/seminari biomajanduse teemadel, et edendada biomajanduses peituvate võimaluste rakendamist regioonis. Esimene töötuba toimub 26.-27. märtsil Tallinnas EV Põllumajandusministeeriumis.

Põhjamaade Ministrite Nõukogu biomajanduse algatuse eesmärgiks on:

  • kaasata kõiki biomajandusega tegelevaid inimesi nii era- kui ka avalikust sektorist aruteludesse biomajanduse võimalustest ja väljakutsetest Läänemere piirkonnas;
  • kummutada praegune killustatud ja laialt levinud siloga seonduv arusaam biomajandusest. Oluline on näitlikustada ja arendada uue põlvkonna biomajanduse praktikaid, kus kohtuvad erinevad teadusharud, tööstustehnoloogiad, talumehe tarkus ja poliitikakujundajad "õiges koosluses" ning tõestavad valdkonnaülese koostöö tähtsust ja väärtust;
  • tuvastada ja edasi arendada koostöötegevusi (10 sammu), mis on eriti olulised ellu viia Läänemere piirkonna biomajandusele üleminekuks.

Tallinnas töötoas me:

  • tutvustame algatust,
  • arutame biomajanduse kaardistamise raporti järeldusi,
  • õpime parimatest praktikatest,
  • pakume osapooltele võimalust uuteks partnerlusteks, kas olemasolevate koostöötegevuste laiendamise või uute koostöötegevuste algatamise kujul.

Meie peamine eesmärk on jõuda muutuseni - tõepoolest aidata Läänemere piirkonda säästva biomajanduseni. Selle saavutamiseks peame töötama koos uutmoodi, kohapeal ning tegema mõõdetavaid edusamme biomajanduse rakendamisel. Töötoa päevakava leiab siit.

Koht: EV Põllumajandusministeerium, Lai 39/41, Tallinn
Keel: inglise
Sihtrüm: biomajandusega seotud inimesed Läänemere riikidest
Osavõtt: kutsetega. Huvi korral palume ühendust võtta Madis Tilgaga (tel. 627 3103 või e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)