Põhja- ja Baltimaade loovusfoorum 2015: "Loovus loob turvatunde"

24.08.2015 kuni 25.08.2015
Ida-Virumaa
Eha Vain (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

LF2015 dok header

Aeg: 24.-25. august 2015
Koht: Illuka Kool ja Alutaguse Puhke- ja Spordikeskus
Keeled: eesti ja inglise (sünkroontõlge)
Sihtrühm: õpetajad, koolijuhid, huvijuhid ja teised haridustöötajad, kelle sooviks on loovuse avaldumise kaudu kooli-, õppimis- ja loomisrõõmu toetamine, lastes turvatunde loomine, iseenda loovuse kasutamine töös ja igapäevastes tegemises. Kõik osalejad saavad pärast foorumit osavõtutõendi.
Osavõtt: 70 eurot. Sisaldab osavõttu loovusstuudiotest, loenguid, vabaajategevusi, toitlustust ning majutust kahe- kuni neljakohalistes tubades Alutaguse Puhke- ja Spordikeskuses. Kohtade arv on piiratud. 

Järjekorras juba neljanda loovusfoorumi korraldajad soovivad hariduskeskkondades loovuse arendamise kaudu suurendada Põhja- ja Baltimaades elavate inimeste turvatunnet. Ärevad sündmused maailmas on näidanud, et turvatunde loomine nõuab suuremat tähelepanu.

Ettekanded, vestlusringid ja loovusstuudiote tegevused keskenduvad seega sellel aastal turvatunde loomisele iseendas, õppetöös ja koolis. Uurimused loovusest (Rotenberg, 1990; Carlsson, 2002; Runco, 2007) kinnitavad, et tugev ärevus ja hirmutunne võivad pärssida inimeste loovat mõtlemist ja loometegevust tervikuna. Õpilaste loova mõtlemise ja loome avaldumise esmaseks tingimuseks on turvaline (klassi)keskkond. Loovad tegevused, nende tulemused ja turvatunne on tihedalt seotud ning toetavad üksteist.

Näiteid teemadest:

  • Haridusprojekt "Biofiilia" – 2014. aastal algatatud Islandi valitsuse poolt, ühendab muusika, tehnoloogia ja loodusteadused. Projekti on kaasatud akadeemikud, teadlased, kunstnikud, õpetajad ja õpilased
  • Visuaalne mõtlemine ja õppimine – õpetamismetoodika Taani ja Rootsi koolide näitel
  • Sõna jõust turvatunde loomisel
  • Hariduse reformimine Soomes – teema/nähtusepõhine õpe koolides 2016. aastast

Täpsem loovusfoorumi kirjeldus, päevakava jne.

LF2015 dok footer