Rahvusvaheline seminar "Kõrghariduse koostöö Läänemere piirkonnas"

15.06.2009 kuni 17.06.2009
Triin Oppi (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

Rahvusvahelise seminari eesmärgiks on leida võimalusi suurendamaks kõrgharidusalast piiriülest koostööd Läänemere idakaldal. Selleks soovitakse kaardistada kõrghariduskoostöö ettevõtmised Läänemere piirkonnas. Seminari üks peakõnelejaid on Nordregio uuringukeskuse esindaja Sigrid Hedin, kes esitleb värsket aruannet ülikoolide rollist regionaalarengu mootorina Läänemere regioonis.
Kõrgharidusalane piiriülene koostöö tagab mitte ainult suuremad valikud tudengitele vaid ka tõstab ülikoolide potentsiaali kohalike ja regionaalarengu küsimuste lahendamises. Aruanne on kättesaadav järgmisest nädalast.
"Kõrgharidusinstitutsioonide koostöö meie piirkonna riikide vahel on väga oluline. Meil on ühised huvid nii akadeemiliste uuringute vallas kui ühiste õppeprogrammide osas. Eriti puudutab see teemasid, mis on seotud
looduskeskkonna, majandusintegratsiooni ja riikidevahelise koostööga," rääkis Balti Õpingute Keskuse juhataja Viktor Trasberg. Seminari teisel päeval esineb Trasberg ettekandega, kus ta tutvustab viie Läänemere-äärse ülikooli ühist Balti õpingute magistriõppeprogrammi.

Seminaril osalevad teadus- ja kõrgharidusasutused ning piiriülese koostöö huvigrupid Eestist, Lätist, Leedust, Soomest, Rootsist ja Venemaalt.

Seminar on Balti euroregioonide võrgustiku ja Euroopa Piiriregioonide Assotsiatsiooni ühisüritus, mida korraldavad Tartu Ülikooli Riigiteaduste Instituut, Peipsi Koostöö Keskus, Põhjamaade Ministrite Nõukogu ning
Euroopa Piiriregioonide Assotsiatsioon. Seminari läbiviimist toetab Põhjamaade Ministrite Nõukogu. Seminari töökeel on inglise keel.

Seminar toimub Tartus, konverentsikeskuses Atlantis (Narva mnt 2).

Lisateave: Gulnara Roll, Tartu Ülikooli sotsiaalteaduskond, tel: +372 50 16 102 või e-post: gulnara.roll (at) ut.ee.

Pöörduda võib ka Peipsi Koostöö Keskuse poole. Karin Kruusmaa: e-mail: karin (at) ctc.ee või tel: +372 52 23 578, koduleht.