Rohevik 2015 "Elamisväärse ja kohanduva elukeskkonna planeerimine"

24.09.2015 kuni 01.01.1970
Eesti Maaülikool, Tartu
Madis Tilga (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

Kaasaegse elukeskkonna loomisel tuleb arvestada nii rahvastiku rände, erineva kultuuritausta, ealiste iseärasuste ning muidugi ka keskkonna ja ressursside mõistliku kasutamisega.

Milleks panustada nt tänava-äärsete väikeäride arendamisse, kui ülejäänud planeering ja elanikkonna väärtushinnangud ei toeta sellist lähenemist? Maapiirkondade elujõulisus sõltub sellest, kas leitakse sobivaimad viisid linna ja maa ressursside ühiskasutuses ning kestlike väärtusahelate loomiseks nii, et maapiirkonnad ei jääks ainult ühesuunalise kiirtee toormelaoks, varustama linna.

Foorumi teemad on jagatud kolme blokki: tark ja koostööaldis haldus, ressursside kasutamine, sotsiaalsed protsessid.

Foorumi töökeeleks on seekord inglise keel.

Osavõtt on tasuta, kuid vajalik on registreerumine hiljemalt 22. septembril.

Ootame teid osalema, et luua ühist teadmist parema linna- ja maaelu kavandamisel.

Rohevik vaatab 2011. aastast alates tulevikku, milleni viib säästev ja keskkonnasõbralik eluviis Põhja- ja Baltimaades. Foorumi eest seisavad hea Põhjamaade Ministrite Nõukogu, projekt PLEEC (Planning For Energy Efficient Cities), Tartu linn, Eesti Maaülikool, Tartumaa Omavalitsuste Liit, Tartu Regiooni Energiaagentuur, Nordregio (Põhjamaade ruumilise planeerimise keskus) ja Tartu Ülikool.

Täpsem info: www.rohevik.ee