Põhjamaade filminädal 2015 Ida-Virumaal

09.10.2015 kuni 16.10.2015
Ida-Virumaa
Eha Vain (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

Oktoobris Ida-Virumaal toimuv Põhjamaade filminädalal annab võimaluse heita pilk igale Põhjamaale. Esitamisele tuleb mitmekülgne valik filme, ajaloolisest draamast komöödiani. Lisaks on eraldi lasteprogramm.

Nädala lõpetab konverents, kus arutletakse võimaluste üle filmikunsti kaudu regiooni arengule kaasa aidata. Maakond võib toetada kohalikke filmitegijaid, kuid samal toetavad nemad omakorda maakonda ning parimal juhul tekitab see sümbioosi. Konverents "Film Industry versus Regional Development" toimub Jõhvi Kontserdimajas 16. oktoobril.

Filminädala linastusi on mitmel pool maakonnas. Seansid toimuvad TÜ Narva Kolledžis ja Narva Laste Loomemajas, TTÜ Virumaa Kolledžis ja Põlevkivimuuseumi Valges Saalis Kohtla-Järvel, Jõhvi kontserdimajas ja kohvikus Bon Appetit ning Sillamäe Kultuurikeskuses. Filminädala üks eesmärkidest on viia filme ka sinna, kus neid tavaliselt ei esitata.

Põhjamaade filminädal 2015 Facebookis

Põhjamaade filminädal 2015 koduleht

Ürituse korraldavad Põhjamaade saatkonnad, Ida-Virumaa maavalitsus ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis.

 

Põhjamaade filminädal 2015