Foorum "Biomajanduse sektorid ja klastrid"

15.10.2015
Jelgava, Läti
Madis Tilga (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

Biomajandus on kuum teema nii Euroopas kui ka mujal maailmas. Erinevaid sektoreid ühendav biomajandus peaks aitama lahendada paljusid tulitavaid väljakutseid nagu kliimamuutused, ääremaastumine, keskkonnakaitse, säästlik ressursikasutus, toiduohutus, jäätmekäitlus, kestlik majandus jne.

Põhjamaade Ministrite Nõukogu, Läti Põllumajandusministeerium ja Läti Põllumajandusülikool kutsuvad kokku Lätis Jelgavas foorumi "Biomajanduse sektorid ja klastrid", et leida poliitikas ühisosi ning uurida lähemalt biomajanduse sektoriteüleseid võimalusi. Põhjamaade Ministrite Nõukogu vastutab ühtlasi ELi Läänemere Strateegia biomajanduse eelisala eest.

Foorumi peamised teemad:

  • bimajanduse sektorite ühendamine,
  • praeguse olukorra ja meetodite ning tulevikusuundumuste kaardistamine,
  • valitsemistavad ja strateegiline planeerimine.

Foorumil jagavad nägumusi biomajanduse arengust mitmed eksperdid nii Põhjamaadest kui ka Balti riikidest. Foorumi tähtsaimaks osaks on arutelud töörühmades, kus korraldajad ootavad kõigilt osalejailt aktiivset osavõttu ja arvamuste jagamist.

Foorumi kodulehelt leiab täpsema teabe ürituse eesmärkidest, päevakava, esinejate tutvustuse, registreerimise ja praktilise info.

Foorumit puudutavatele küsimustele vastab Madis Tilga, Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse nõunik, tel 627 3103 või e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.