Põhjamaade tippkohtumine 2015

27.10.2015 kuni 29.10.2015
Reykjavik, Island
Triin Oppi (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

Põhjamaade valitsusjuhid, ministrid, rahvasaadikud ja mitmed arvamusliidrid kogunevad 27.-29. oktoobrini Põhjamaade Nõukogu iga-aastasele istungjärgule ehk Põhjamaade tippkohtumisele.

Põhjamaade tippkohtumise peamiseks teemaks on Põhjamaade koostöö tihendamine, tulevikuvisioonid ja rahvusvaheline poliitika. Tippkohtumisest võtavad teiste seas osa kõigi Põhjamaade keskkonnaministrid, kes vastavad rahvasaadikute küsimustele.

Tippkohtumisel tuleb arutlusele ka Põhjamaid, laiemalt Euroopat ja kogu maailma tabanud põgenikekriis ja seoses sellega kestlik areng.

Tippkohtumisele lisab igal aastal pidulikkust Põhjamaade Nõukogu auhindade pidulik galakontsert, mis sellel aastal toimub 27. oktoobril Reykjavikis Harpa kontserdimajas.

Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esindusest osalevad tippkohtumisel direktor Christer Haglund ja kommunikatsiooninõunik Triin Oppi.

Loe lähemalt