Sisserände uued suundumused ning lõimumise väljakutsed Põhja- ja Baltimaades

31.03.2016 kuni 01.04.2016
Kumu kunstimuuseum, Tallinn
Madis Kanarbik (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

 

migra2016 pais1

 

Rändekriis paneb proovile Euroopa ühtsuse ja solidaarsuse, jagab inimesi teravalt sisserände pooldajate ja vastaste leeri. Rändekriisist ei ole puutumata ka Põhjamaad. Eestigi rändeprotsessid on jõudmas pöördepunkti. Väljaränne on küll endiselt märkimisväärne, seda tasakaalustab aga üha enam sisseränne Eestisse. Kindlasti ei jää Eesti ja teised Balti riigid täiesti puutumata ka Euroopa rändekriisist, mis hakkab võimendama juba niigi toimuvat pööret Eesti rändes.

31. märtsil ja 1. aprillil Tallinnas Kumu kunstimuuseumis toimuva Põhja- ja Baltimaade rändekonverentsi eesmärk on arutleda tõendite põhiselt ja teiste riikide kogemusi arvesse võttes selle üle, kuidas meie regioonis sisserändega ja rändekriisiga seotud väljakutsega kõige paremini toime tulla. Arutleme, milline on viimaste aastate sisseränne Euroopasse, kuidas suurenevate rändemahtudega hakkama saada ning kuidas saavutada kestlik piirkondlik rände- ja lõimumispoliitika.

Konverentsil üles astuvad teadlased ja spetsialistid annavad teavet, kuidas mõjutab kasvav sisseränne, sh suurenev sõjapõgenike arv, Põhja- ja Baltimaade eluaseme- ja tööjõuturge, haridus- ja sotsiaalkindlustussüsteeme, majandust ning erinevaid piirkondi riikide sees. Jagatakse kogemusi etniliselt ja kultuuriliselt aina mitmekesisema saabujate voo haldamisel, alates inimeste dokumenteerimisest, töö- ja elukoha leidmisest kuni orbudest sõjapõgenike abistamiseni ning esitatakse häid näiteid sellest, kuidas vastuvõtjariikide kodanikele infot edastada ja teemat selgitada.

Loe lähemalt rändekonverentsist (kirjeldus, päevakava, esinejate tutvustus).

migra2016 jalus3