Põhjamaade päev - tere tulemast tulevikku!

23.03.2016
Kultuurikatel, Tallinn
Grete Kodi (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

Tulevikku saame me mõjutada, kuid kõik, mis on olnud, on minevik.

25 aastat tagasi otsustasid Põhjamaade valitsused avada ühise esinduse Tallinnas. Põhjamaade Ministrite Nõukogu 25. tegevusaastat tähistades soovime me lisaks senise eduka koostöö meenutamisele keskenduda ka ühisele tulevikule:

  • Millistes oludes jätkub Põhjamaade ja Eesti koostöö järgmise 25 aasta jooksul?
  • Kuidas uus tehnoloogia ja digitaliseerimine mõjutavad meie tööd?
  • Põhjamaad on aastaid olnud mitmetes valdkondades suunanäitajateks, kuid kas see eelis on jääv?

23. märtsil, Põhjamaade päeval pakume vastuseid neile ja teistelegi küsimustele, ärgitame nägema tulevikus peituvaid võimalusi ja väljakutseid. Rahvusvaheliselt tunnustatud tuleviku-uurijad Põhjamaadest jagavad nägemusi, kuidas maailm ja Põhja-Balti regioon võiksid välja näha tulevastel aastatel.

MagnusLindkvist

Magnus Lindkvist (Rootsi) kuulub 10 parima esineja hulka maailmas. Tuleviku-uurijana keskendub ta trendide tabamisele. Maailm muutub nii horisontaalselt kui ka vertikaalselt, Magnus räägib meile, kuidas neid muutusi mõtestada ning rakendada ühiskonna hüvanguks. Ta arutleb ka konkurentsi ja looming erinevuste üle.

ElinaHiltunen

Elina Hiltunen (Soome) omab doktorikraadi majanduses ning on teadusmagister inseneriteaduses. Elina esitleb kolme stsenaariumit, kuhu võib tehnoloogia areneda järgmise 25 aasta jooksul.

LouiseFredboNielsen

Louise Fredbo-Nielsen (Taani) räägib, kuidas me saame tulevikuks valmistuda.

Kui tunned huvi Põhjamaade päeval osalemise vastu, võta ühendust Grete Kodiga (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.).