Inimkaubandus Põhjamaades ja Balti riikides

10.11.2016 kuni 11.11.2016
Riigikogu, Tallinn
Merle Kuusk (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

10.-11. novembril 2016 toimub Riigikogus inimkaubanduse vastasele võitlusele pühendatud konverents. Esimesel päeval tutvustavad eksperdid Põhjamaade ja Balti riikide inimkaubanduse vastase võitluse riiklikke meetmeid. Teisel päeval arutavad eksperdid ja parlamendisaadikud inimkaubanduse vastase võitluse väljakutseid.

Põhjamaade Ministrite Nõukogu tegevus ühises inimkaubanduse vastases võitluses Põhja- ja Baltimaades ulatub tagasi 2000. aastate algusesse. Alates 2014. aastast on see Põhja- ja Baltimaade justiitsministrite koostöö üheks prioriteediks. Erinevate ekspertidele mõeldud seminaride, konverentside jpm sündmuste kaudu on Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esindus aidanud kaasa piiriülese kuritegevusega tegelevate spetsialistide koolitamisele ja võrgustamisele läbi aastate. Rahvusvaheline konverents „Inimkaubandus Põhjamaades ja Balti riikides“ on osa Põhjamaade Ministrite Nõukogu 2015-2018 vältavast programmist, mille eesmärk on nii ennetada kui tegeleda tagajärgedega inimkaubanduse vastases võitluses, koordineerida Põhjamaade ressursside kasutamist ning teha tihedat koostööd lähimate naabritega. Tutvu teiste programmi raames toimuvate sündmustega siin.

Konverentsi avab Balti Assamblee president Jānis Vucāns. Inimkaubanduse vastase võitluse väljakutsetest erinevatel tasanditel räägivad: Euroopa Komisjoni inimkaubanduse vastase võitluse koordinaator Myria Vassiliadou; Saksa liitvabariigi parlamendi liige ning Läänemeremaade parlamentaarse konverentsi inimkaubanduse vastase võitluse raportöör Thomas Stritzl; Soome parlamendi liige Eva Biaudet, kes on inimkaubanduse vastase võitlusega tegelenud oma karjääris Soome sotsiaal- ja tervishoiuministrina kui ka OSCE vastava teema eriesindajana; Eesti Vabariigi endine sotsiaalminister ja praegune sotsiaalkomisjoni liige Helmen Kütt.

Konverents on ainult kutsetega inimkaubanduse vastase võitlusega tegelevatele ekspertidele (ametnikud, korrakaitseasutuste esindajad, rahvusvaheliste organisatsioonide esindajad, teadlased, MTÜde esindajad) ja parlamendisaadikutele.

10. novembri ettekanded ja arutelud toimuvad inglise keeles, 11. novembril inglise ja vene keeles (sünkroontõlge).

Konverentsi korraldavad Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis ja Balti Assamblee.

Konverentsi programm.

Konverents on osa Põhjamaade Ministrite Nõukogu projektist „Võrgustikuplatvorm ja teadmusvahetus Põhja- ja Baltimaade ning Loode-Venemaa vahel” ning hõlmab ka järgmisi foorumeid, eksperdiseminari ja külastust:

  • Inimkaubanduse ohvrite kaitset käsitlev foorum, 10.–11. mai 2017, Tallinn, Eesti
  • Inimkaubandus meedia lähtepunktist:
    - Õppevisiit NORDICOMi (Põhjamaade meedia-ja kommunikatsiooniuuringute teabekeskus), märts 2017
    - Eksperdiseminar, sügis 2017, Leedu
  • Ettevõtete korporatiivset sotsiaalset vastutust käsitlev foorum „Kuidas ennetada tööjõu ekspluateerimist“, 2018, Läti