Põhjamaade raamatukogunädal 2016: „Tulevik Põhjalas“

14.11.2016 kuni 20.11.2016
Kõikjal Eestis
Eha Vain (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

Juba 20. aastat järjest kutsub Põhjamaade raamatukogunädal novembrikuu pimedatel õhtutel kirjandust ja vaimuvalgust nautima. Raamatukogud, koolid, lasteaiad ja seltsimajad nii Põhja- kui Baltimaades on oodatud kaasa lööma ja pilku tulevikku heitma – sest sel aastal kannab raamatukogunädal alapealkirja „Tulevik Põhjalas“. Kirjandus ja tulevik ühendavad Põhjamaid ja Balti riike: hommikuse päikesetõusu saatel loetakse kella 9 ajal lugusid ette lastele ja noortele, õhtuhämaruse saabudes toimuvad aga kell 19 paiku lugemistunnid täiskasvanutele.

Tulevik peegeldub sellel aastal jututundideks valitud tekstides ja raamatutes. Tulevik on miski, mis meid ühendab ja millesse me kõik üht- või teistmoodi suhestume. Ehk tundub see meile põnev ja võimalusi täis või hoopis ebakindel ja natuke jube – või hoopis kõike korraga.

Raamatukogunädalal osalemine käib juba tuttavaks saanud süsteemi alusel: osalejatel tuleb end kirja panna Põhjamaade raamatukogunädala kodulehel. Sealtsamast saab alla laadida seekordse plakati ning tutvuda 2016. aasta kirjandusega: laste jututunniraamatuga ”Garmanni suvi” (Stian Hole), noorte novellikogumikuga ”Allatta! 2040” ja täiskasvanute ulmeromaaniga ”Vesi mäletab” (Emmi Itäranta).

Raamatukogunädala kohtumisõhtud Zinaida Lindéniga

Põhjamaade raamatukogunädala raames toimuvad kohtumisõhtud Venemaal sündinud ning juba aastaid Soomes elava Zinaida Lindéniga. Lindén kohtub lugejatega 16. novembril kell 16.30 Narva Keskraamatukogus, 17. novembril kell 16.00 Sillamäe Keskraamatukogus ja 18. novembril kell 17.00 Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonnas. 

Raamatukogunädal Facebookis ja Instagramis

Sel aastal toimub ka Põhjamaade raamatukogunädala fotovõistlus Facebookis ja Instagramis! Pildid võivad kajastada teemat ”Tulevik Põhjalas” või näidata, kuidas peetakse raamatukogunädalat Sinu koolis või raamatukogus. Lae pildid raamatukogunädala jooksul üles Instagrami või Facebooki ja märgista teemaviitega #nordbib16. Parimad raamatukogunädala pildid võistlevad ägedatele auhindadele.

Ühtlasi on kõik raamatukogunädalast osa võtvad asutused oodatud enda tegemistest teada andma selleaastase raamatukogunädala Facebooki lehel, kus soovime jagada teavet põnevatest ettevõtmistest (kutsed, kavad, pildid, videod jms). Muidugi võib jagada infot ka sündmuse eestikeelsel Facebooki lehel

Praktilist

Raamatukogunädalat puudutavatele küsimustele vastab Eha Vain, Põhjamaade Ministrite Nõukogu eesti esinduse kultuurinõunik (tel. 627 3104 või e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.). Eha käest saab ka trükitud plakateid ja postkaarte ning teavet raamatukogunädala raames toimuvatest sündmustest.

Raamatukogunädalat puudutavates reklaamides, trükimaterjalides, ürituste kujundustes, pressiteadetes jms palume võimalusel kasutada Põhjamaade raamatukogunädala logo.