Energiasäästu eksperiment - kasulikud energialahendused minu kodus

15.09.2009 kuni 13.11.2009
Eesti
Madis Tilga (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

Algatasime koos Energia avastuskeskusega kaks kuud kestva energiasäästu eksperimendi, kus katsejänesteks on kaks perekonda. Priit Kuusk alias Wend ja Heidit Kaio Tallinnast ning Saale ja Tõnu Randaru Tartust. Alustuseks püüavad pered spetsiaalsete voolumõõdikute abiga tuvastada, millest koosneb elektriarve. Kui palju kulub pesu pesemise, kui palju meedia tarbimise peale. Uute teadmistega varustatult asuvad nad seejärel otsima võimalusi tarbetute kulude koomale tõmbamiseks ja säästvaks tarbimiseks. Tehes seda nii kaasaegse säästva tehnoloogia kui ka lihtsate nippidega.

Eesmärk on argiseid mugavusi ohvriks toomata jätta rohkem raha rahakotti ja keskkonna pale rohelisemaks. Blogist näeb, kuidas see neil õnnestub ja kas leidub midagi asjalikku kõrva taha panna igaühel.

Energiasäästu eksperimenti veab Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse poolt Madis Tilga: tel 627 31 03 või e-post madis.tilga (at) norden.ee.