Hõimupäevad

12.10.2009 kuni 18.10.2009
Eesti
Triin Oppi (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

Hõimupäevad juhatab sisse 9. kuni 31. oktoobrini Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu fuajees avatud Eesti Rahva Muuseumi stendinäitus soome-ugri ja samojeedi rahvastest. Näitust täiendab koostöös baltika osakonnaga valminud raamatuväljapanek, mis tutvustab fennougristika ajalugu reisikirjade ja uurimuste kaudu.

12. oktoobrist saabub Eestisse suur hulk soome-ugri pärimusmuusikuid ja kirjanikke, kes rändavad ringi üle kogu Eestimaa, esinedes koolides, rahvamajades ja raamatukogudes toimuvatel kontsertidel ja kirjandusõhtutel.

Tänavu saab udmurdi, mari, handi ja karjala külamuusikute kõrval kuulata ka professionaalseid pärimusmuusikaansambleid: saami joige ja rahvapille tutvustab ansambel Fadnu Norrast, karjalasoome muusikat ansambel Burlakat Soomest ning ungari traditsioonilist pillimuusikat Buda Folk Band. Põhjamaade muusikast hõimupäevadel saate rohkem lugeda siit.

Hõimupäevade peaüritusteks on järgmisel nädalalõpul toimuvad peakontserdid: 15. oktoober kell 18 Tartu Ülikooli Aulas ja 16. oktoober kell 18 Viljandi Pärimusmuusika Aidas. Laupäeval, 17. oktoobril kell 14-20 toimub Tallinnas, Pirita Lillepaviljonis kõikide külaliste osavõtul suur hõimupäev, kus on võimalik lisaks muusika nautimisele õppida tantsusamme, tutvuda Eestis tegutsevate soome-ugri seltside tegevusega, osta soome-ugri teemalisi plaate ja trükiseid ja mekkida soome-ugri rahvaste rahvusroogi.

Hõimupäevade täieneva kava leiate siit. Loe lähemalt hõimupäevadest siit.

Küsimustele hõimupäevadest vastavad: Kadi Raudalainen, tel: 6445155 või e-post: kadi.raudalainen (at) fennougria.ee ning Jaak Prozes tel: 6445119.

Ürituse peakorraldaja on Fenno-Ugria Asutus, hõimupäevade korraldamist aitas rahastamisel Põhja- ja Baltimaade kultuuri mobiilsusprogramm.

Põhja-Balti kultuuri mobiilsusprogramm