Põhjamaade raamatukogunädal 2012: Mitmekesine Põhjala

12.11.2012 kuni 18.11.2012
Eesti, Läti, Leedu ja Põhjamaad
Eha Vain (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

Raamatukogunädal 2012Aasta kõige pimedamal ajal korraldavad Põhjamaade raamatukogud ja Põhjala Ühing alates 1997. aastast Põhjamaade raamatukogunädalat. See tähendab seitset päevatäit näitusi, ettelugemisi, raamatututvustusi ja debatte raamatukogudes, koolides, seltsimajades Põhja- ja Baltimaades.

Sellel aastal tähistab raamatukogunädal Balti riikides 15. aastapäeva. Sündmused koonduvad pealkirja alla "Mitmekesine Põhjala".

Raamatukogunädala korraldajad on valinud selle aasta kirjanduseks teosed, mis aitavad vähendada lõhesid ühiskonnas, suurendada empaatiat ja teineteise mõistmist - aitavad lugejail panna end teise olukorda, tunnetesse ja elamustesse.

2012. aasta kirjanikud ja teosed on:

  • Thorbjørn Egneri "Pillimees Ronihiir, Morten ja Nukatuka metsarahvas" - aegumatu klassik, mis veenab, et kõik inimesed on omal moel olulised, käituda tuleb kenasti ning aidata teisi ootamatutes olukordades. Isegi need, keda peame ehk rumalateks, võivad olla hingelt kenad inimesed. Egneri raamatutes ei leidu klassikaliselt halbu karaktereid, poolehoiu osaliseks saavad ka pätid ja bandiidid. Thorbjørn Egner on Norra kõige tuntum lasteraamatute autor. Ta on nii kirjanik, graafik, illustraator, helilooja kui ka lavakujundaja. 12. detsembril möödub 100 aastat Egneri sünnist.
  • Miika Nousiaineni "Vaarikalaevukese põgenik" pakatab huumorist. Raamat jutustab probleemidest, mis tekivad teise riiki kolides ning kui identiteeti tuleb jagada kahe rahvuse vahel. Romaan pilab heasoovlikult nii soomlasi kui ka rootslasi. 1973. aastal sündinud Miika Nousiainen elab Helsingis ning töötab (aja)kirjanikuna. Raamatut tõlgitakse praegu eesti keelde.
  • "Mina olen Zlatan, Zlatan Ibrahimovicsi biograafia" kirjutas Rootsi praegu tuntuim vutistaar koos David Lagercrantziga. Eriti hästi noortele sobivat menukit on ainuüksi Rootsis seni lugenud vähemalt pool miljonit inimest. Nüüd pürgib raamat ülejäänud Euroopa raamatuedetabelite tippu. Ibrahimovics jutustab ilustamata loo poisist, kes kasvab üles bosnia kodus Malmö linna kurikuulsas ja kriminogeenses Rosengårdi linnajaos, kuid kõigele vaatamata saab temast vutimaailma superstaar.

Eesti raamatukogud, koolid ja seltsimajad saavad Põhja- ja Baltimaade ühises ettevõtmises kaasa lüüa. Osavõtust huvitatutel palume ühendust võtta Eha Vainuga telefonil 627 3104 või e-posti teel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Rohkem teavet raamatukogunädalast ja registreerumine.

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid