Loomeettevõtluse akadeemia 2017

19.05.2017 kuni 25.05.2017
Erinevate Tubade Klubi (Telliskivi 60-A1-65, Tallinn)
Grete Kodi (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

Loovus ja e-valitsemine: uuenduslike riiklike e-teenuste loomine ja disainimine

Loomeettevõtluse Akadeemia (Creative Entrepreneurship Academy, CEA) on Tallinnas toimuv viiepäevane koolitus, mis keskendub avalikele e-teenustele ja e-toodete loomisele. Koolitusele on oodatud avaliku sektori esindajad, ärikogukond (IT-ettevõtted, idufirmad jne) ning loomeinimesed, et ühiselt arutada e-riigis uuenduslikkust toetavate tegurite üle. Ettevõtetele ja loomeinimestele pakub CEA võimalust saada ülevaade avaliku sektori ootustest ja nõudmistest e-toodete või e-teenuste tellimisel ning disainmõtlemisel kogu protsessis. Akadeemia osaks on ka mentorlus, mis võimaldab CEA käigus arendada oma ideid e-toodeteks ja e-teenusteks.

Uuendusmeelsed valitsemislahendused toetavad kaasavat ühiskonnaplaneerimist, ettevõtlust ja uuenduslikke tavasid, mis loovad töökohti ja sissetulekut, aitavad välja töötada uusi tooteid ja teenuseid ning meelitavad linna, maale ja piirkondadesse ettevõtteid ja oskustöölisi. E-valitsemine mõjutab otseselt (ja kaudselt) seda, milliseks kujuneb linnade, riikide ja piirkondade tulevik. CEA toob välja Põhjamaade ja Eesti head tavad ning võtab koos asjatundjatega vaatluse alla e-riigi uusimad suundumused ja arengusuunad.

CEA on ühtaegu teoreetiline ja praktiline e-valitsemise arendamise kogemus. See pakub loomingulisi võtteid uuenduslike tegevuste ja lahenduste elluviimiseks ning hõlmab interaktiivset õppetööd, praktilisi töötube (häkaton, meeskondades töötamine, ideede esitamine) ja tuntud koolitajaid. Teiste hulgas on CEA-le oodata Marco Steinbergi (Snowcone, Soome), Antti Poikola (Open Knowledge Finland, Soome), Myrsini Glinos (eGovlab, Rootsi) ja Andres Kütti (Riigi Infosüsteemide Amet).
CEA-l osalevad ettevõtted saavad õppida ja praktiseerida äriideede tutvustamist. Häkatoni parimale avaneb võimalus tutvustada oma äriideed rahvusvahelisel investorite kohtumisel Latitude59, samuti võimaluse valmistuda ja osaleda 2017. aasta sügisel Tallinnas toimuval rahvusvahelisel ettevõtluskonkursil „Creative Business Cup e-Challenge“.

CEA 2017. aasta e-riigi eriprogrammi korraldab Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis ja Creativity Lab koostöös Loov Eesti ja Eesti E-riigi Akadeemiaga ning valitsuse avaliku sektori ja sotsiaalse innovatsiooni rakkerühmaga.

Loomeettevõtluse Akadeemia on Creativity Labi algatatud kõrgetasemeliste rahvusvaheliste koolitusprogrammide sari. CEA teeb koostööd üleilmse võrgustikuga Creative Business Cup, mis ühendab loovtööstuse põhitegijaid 60 riigis maailmas.

Vaata lähemalt: www.cea.ee

Registreerumine (kuni 12. maini).