Arvamusfestival: Eesti majandusarengu uus võti - biomajanduse väärtus ja edulood

11.08.2017 16:00
Madis Tilga (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

Põhjamaade Ministrite Nõukogu kutsub osalema Arvamusfestivalil biomajanduse teemalisel debatil. Miks riigid ja ettevõtted investeerivad biomajandusse? Sest siit tuleb majandusarengu järgmine laine. See on ka võimalus vähendada keskkonnakoormust, leevendada kliimamõjusid ning hoida kahanevaid ressursse. Biomajandus on see osa majandusest, mis kasutab taastuvaid bioloogilisi ressursse materjalide, bio-toodete, toidu ja energia tootmiseks. Põhust ja puidujäätmetest pakendid, uued tekstiilid, säästlik toidu tootmine, jäätmeringlus jpm. Arutame, kuidas biomajandus saab lepitada keskkonna ja majandustegevuse ning luua töökohti maapiirkondadesse. Vaatame, kuidas töötab biomajanduse ärimudel ja mis kasu saab sellest inimene. Oma kogemusi biomajanduse tulususest ja karidest jagavad Põhjamaade ettevõtjad. Eesti otsustajatelt ja ekspertidelt küsime, kuidas panna biomajandus Eesti heaks paremini tööle - mida nõuab see ühiskonnalt, kogukonnalt, ametkonnalt?

Debatis osalevad Stefan Sundman (asepresident, UPM Biofore), Tanja Häyrynen (projektijuht, Arctic Bioeconomy), Toomas Kevvai (Maaeluministeeriumi asekantsler), Kristjan Piirimäe (jätkusuutliku arengu ekspert).

Vestlust juhib Madis Tilga, Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse rohemajanduse nõunik.  

Debatt toimub inglise keeles. 

11. augustil kell 16-17.30 Avastuste alal