Põhjamaade elu ja väärtusi avavad rändnäitused

Oleme toetanud mitmete rändnäituste valmimist. Kõigil soovijail on võimalik neid eksponeerimiseks tellida. Üldjuhul kannab eksponeerija näituse transpordiga seotud kulud. Ringluses on järgmised näitused:

Muinasjutuline Island

Pétur Blöndali ja Kristinn Ingvarssoni näitus “Muinasjutuline Island – Islandi nüüdiskirjanduse autorite portreesid” annab ülevaate Islandi kaasaegsest kirjandusest läbi tuntuimate autorite isiklike muljete kirjandusele, kirjutamisele ja maailmale. Näitus koosneb 24 tahvel-plakatist, mis portreteerivad Islandi kahtekümmet kolme nimekat nüüdisaja kirjanikku nii sõnas kui ka pildis.

Näituse tellimiseks palume kirjutada Andra Heinatile, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Muinasjutuline Island ViimsiRaamatukogu
Foto: Viimsi Raamatukogu pildikogust 

 

Põhjamaade kestlikud linnad

Eakate üksildusest üleujutuste ja õhusaasteni – linnad kõikjal maailmas seisavad silmitsi tohutute, kuid samas sarnaste probleemidega. Näituselt leiate mõned eeskujud lahendustest, mis puudutavad tervist, liikuvust, CO2 heite vähendamist, ringmajandust ja vastupidavust. Põhjamaad on teel kestlikuma tuleviku poole. Loodame, et inspireerime teidki meiega sel teekonnal ühinema.

Näitus on saadaval eesti ja vene keeles.
Eestikeelne näitus koosneb 31 plaadist ja kinnitustest (ühe plaadi suurus: 200x85 cm). Kokku pannes kujuneb näitusest 10 kolmnurkset püstikut (seisavad omal toel) ning 1 avabänner.
Venekeelne näitus koosneb 31 kapaplaadist.

Näitus valmis eesti keeles koostöös heade partneritega - Soome Suursaatkond, Rootsi Suursaatkond, Kuninglik Norra Saatkond, Taani Kuninglik Suursaatkond.

Näituse tellimiseks palume kirjutada Andra Heinatile, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Pohjamaade kestlikud linnadFotod: Tartu Ülikooli Narva Kolledž ja Taani Suursaatkond

 

Elle Metsa fotonäitus „Imeline Island“

Fotonäituse autor Elle Mets kirjeldab näitust järgnevalt: „Ilmselt on paljud meist kordki elus ihanud oma silmaga näha Islandit. Selle müstilise saarega keset Atlandi ookeani on seotud palju lugusid ja nähtusi, mis meie reaalsusetajuga kuidagi ei taha haakuda. Tahaks ju ikka päris ise näha-katsuda-kogeda, mis on see müstiline vettpurskav geiser, kuidas saab keset südasuve liustikujärvel jääpankade vahel triivida, rääkimata vulkaaniliste mägede pidevast ähvardavast kohalolekutunnetusest.Nüüd, mil mul endal õnnestus möödunud suvel ise Islandil tuuritamas käia, sain sealt kaasa sellise emotsioonidetulva, mida lihtsalt pidin kellegagi jagama. Ja loomulikult pildikeeles, mis on mulle kõige südamelähedasem. See oligi käesoleva näituse tõukejõuks. Eredaid elamusi imelisel Islandil!“

Näituse laenutamiseks palume ühendust võtta Elle Mets, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või Madis Kanarbik, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 Island Elle Mets galeriiFoto: Elle Mets

Kontakt

KIK07115 Andra

Andra Heinat

nõunik

e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid