KUMUs ja Haapsalus näeb omapärast kunsti-muusika-luule-tantsuetendust

Kolmapäev, 13 Juuni 2007

PiltTuru tantsuteater ERI ja soome-rootsi Klockrike-teater etendavad Lumest tehtud kleit homme, 14. juunil Kumus ja laupäeval, 16. juunil Haapsalu kultuurikeskuses. Näidend on valminud paljude oma ala tippude koostöös ja sisaldab luulet, kunsti, muusikat ja tantsu. Tegijad ise iseloomustavad seda näidendit kui nukrameelset poeetilist komöödiat.

Näidendi autor, Tua Forsström on luuletaja, kes pärjatud auhindadega nii Soomes kui Rootsis. Ta on ka Läänemaal nädalvahetusel toimuvate Soome Päevade üks tähtkülalisi.

Lavastuse tegevus toimub kunstimuuseumis, kust tahetakse ära viia kuju, mis kujutab ebamäärast olendit. Olend on Soome ühe tunnustatuma kunstniku, Outi Heiskaneni looming ja tema teisaldamise ümber toimubki müstiline tegevus. Laulud on Markku Luuppanen loonud ainult selle näidendi ja Martina Roosi imepärase hääle jaoks.

Näidendi on tõlkinud eesti keelde Ülev Aaloe.

Fotosid Klockrike teatri etendusest võib leida: http://www.klockrike.fi /Svenska/press.htm )

Pilet hind Kumus 150.-/100, Haapsalus 50./-25

Klockrike teater väisab Eestit Soome Päevade raames, mis toimuvad Läänemaal 14.-17. juuni. Täpsemat päevade kava saab vaadata: www.finland.ee


Kontakt

1200px Flag of the Nordic Council 2016

Kertu Kärk

Kommunikatsiooninõunik

tel. +372 627 3100
mob: +372 5691 5287
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

NB! Loe värskemaid uudiseid Põhjalast
Põhjamaade Ministrite Nõukogu kodulehelt
!

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid