Osale arvamuslugude ja fotovõistlusest "Eesti JA Põhjamaad – Eesti KUI Põhjamaa?"!

Neljapäev, 05 Mai 2016
Kopenhaagen. Kopenhaagen. Foto: Yadid Levy/norden.org

Tartu Ülikooli eetikakeskus koostöös EV Haridus- ja teadusministeeriumi, Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse, TÜ maailma keelte ja kultuuride kolledži ja Vabariigi Presidendi Kantseleiga ootab kõiki - noori ja täiskasvanuid, algajaid ja professionaale - osa võtma arvamuslugude ja fotovõistlusest "Eesti JA Põhjamaad – Eesti KUI Põhjamaa?"

Eesti ja Põhjamaade seoseid vaatlevate arvamuslugude võistluse täiskasvanute kategooria peaauhinnaks on Norra saatkonna poolt ainulaadne reis Oslosse, Nobeli rahupreemiate tseremooniale. Arvamuslugude ja fotovõistluse patroon on Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves.

TÜ eetikakeskuse juhataja professor Margit Sutrop meenutab, et tänavu augustis täitub 25 aastat Eesti iseseisvuse taastamisest. "Eesti ja meie inimesed on selle aja jooksul erakordselt palju saavutanud. Meid tuuakse eeskujuks värske mõtlemise ning kiirete reformide edukuse poolest; meil on usaldusväärsed partnerlussuhted nii Euroopas kui ka maailmas laiemalt. Kui palju on aga muutunud meie väärtushoiakud? Kas oleme möödunud 25 aastaga põhjamaastunud või pigem kaugenenud Põhjala väärtusruumist? Mis on Eestis Põhjamaadega sarnast, mis erinevat? Mis on meile lähedane Põhjala kultuuriruumis, ning mis on see meile ainuomane ja väärtuslik, mida tahame kindlasti hoida ja teistegagi jagada?" küsib professor Sutrop. Arvamuslugude ja fotovõistlus annab võimaluse esitatud küsimusi lahti mõtestada.

tingimused

Arvamuslugude ja fotovõistlusele on oodatud osalema nii algajad kui professionaalsed arvamuslugude kirjutajad ja fotograafid. Žürii hindab eraldi kooliõpilaste ja täiskasvanute lugusid ja fotosid. Ootame põhjamaiste väärtuste mõtestamist ja nende üle arutlemist nii abstraktsemalt kui ka igapäevaelu kogemuste kontekstis.

Arvamuslugude esitamise tähtaeg on 10. juuni 2016. Täpsem info ja tingimused.

Fotode esitamise tähtaeg on 31. juuli 2016. Täpsem info ja tingimused.

Parimatele kirjutajatele ja fotode autoritele on eriauhinnad välja pannud Vabariigi Presidendi Kantselei, EV Haridus- ja teadusministeerium, EV Välisministeerium, Rootsi saatkond, Taani saatkond, Tartu Ülikool, TÜ keelte ja kultuuride kolledž, TÜ eetikakeskus, kirjastused Ilmamaa, Varrak, EKSA, TÜ kirjastus ning ajaleht Postimees.

Presidendi kirjatalgud toimuvad neljandat korda. 2011. aastal koguti lugusid "Eesti ustest – sisse, välja", 2009. aastal koguti esseesid teemal "Mida mina saan teha Eesti heaks?" ning 2007. aastal teemal "Millises Eestis ma tahan elada?".

Lisainformatsioon arvamuslugude ja fotovõistluse kohta:
Mari-Liisa Parder
Tartu Ülikooli eetikakeskuse projektijuht
Tel: 59036319
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Kontakt

Angelika Lebedev JanaLaigo 720x540

Angelika Lebedev

kommunikatsiooninõunik

tel. +372 627 3100
mob: +372 5564 8008
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

NB! Loe värskemaid uudiseid Põhjalast
Põhjamaade Ministrite Nõukogu kodulehelt
!

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid