Rootsi keskendub Põhjamaade koostöö eesistumisel kaasamisele, innovatsioonile ja turvalisusele

Kolmapäev, 17 Jaanuar 2018
Norden.org

Igal aastal juhib Põhjamaade valitsuste koostööd üks riik - 2018. aastal on selleks Rootsi. Rootsi eesistumise tegevuskava, mis sel aastal moodustab Põhjamaade Ministrite Nõukogu koostöö põhialuse, põhineb kaasamisel, innovatsioonil ja turvalisusel. Korduv teema kogu tegevuskavas on digitaliseerimine.

Kaasavad Põhjamaad

See valdkond leidis tee eesistumisprogrammi arvukate proovikivide tõttu, millega kõik Põhjamaad ühtemoodi silmitsi seisavad. Programmi põhipunktid on digitaalsed kaugtervishoiu lahendused, noorte sotsiaalne kaasatus ja tööturupoliitika, mille eesmärk on luua senisest paremad võimalused tööturule asumiseks.

Kestlikud ja uuenduslikud Põhjamaad

Selles valdkonnas keskendutakse põhjamaisele innovatsioonile kui kestliku sotsiaalse muutuse tõukejõule. Rootsi soovib suurendada koostööd biomajanduse, säästva ehituse ja kliimasäästlike transpordilahenduste valdkonnas.

Turvalised ja avatud Põhjamaad

Rootsi soovib tõstatada laiemaid turvalisuse teemasid, mis puudutavad Põhjamaid. Riigid hakkavad vahetama teadmisi selle kohta, kuidas on kõige parem võidelda radikaliseerumise, organiseeritud kuritegevuse, terrorismi ja inimkaubandusega

Eesistumise tegevuskava sisaldab ka Põhjamaade peaministrite viit ühisalgatust („Nordic Solutions to Global Challenges”). Nende algatuste eesmärk on jagada Põhjamaade lahendusi ja kogemusi, mis võiksid aidata saavutada ÜRO säästva arengu eesmärke, nagu on sätestatud tegevuskavas aastani 2030.

Tutvu Rootsi eesistumisprogrammiga lähemalt siin.

Allikas: Norden.org


Kontakt

1200px Flag of the Nordic Council 2016

Kertu Kärk

Kommunikatsiooninõunik

tel. +372 627 3100
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

NB! Loe värskemaid uudiseid Põhjalast
Põhjamaade Ministrite Nõukogu kodulehelt
!

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid