Narvas ja Tartus jagati Põhjala kogemusi kultuuripealinna aasta korraldamisest

Kolmapäev, 30 Mai 2018
Euroopa kultuuripealinnade seminar Narvas. Euroopa kultuuripealinnade seminar Narvas. Foto: Anna Makarova

Narva ja Tartu kandideerivad Euroopa kultuuripealinna 2024. aasta tiitlile, oma huvist on märku andnud ka Kuressaare. Eestil on see kogemus varasemalt olemas, kui 2011. aastal kandis tiitlit Tallinn. Millised on aga Põhjala kogemused – mida head ning mida keerukat on kultuuripealinnaks olemine kaasa toonud? Millised võimalused avab see kohaliku kogukonna jaoks ning mida tarka on Põhjala kogemusest kultuurikorraldajatele kõrva taha panna? 23. mail toimus sellesisuline seminar Narvas ning 24. mail Tartus, kuhu olid oodatud kõik need, kel soovi moel või teisel kultuuripealinna projekti panustada.

Põhjala kogemustest rääkisid: Suvi Innila, Turu 2011 kultuuripealinna programmijuht (Soome) ja Jan Boringe,  Umeå 2014 kultuuripealinna tegevjuht (Rootsi). Kandideerimisest rääkisid ka Anne-Britt Noro ja Hendrik Sand Dagfinrud, Bodø 2024 (Norra) projektijuhid. Eesti plaane jagasid Kalle Paas Tartust ning Helen Sildna Narva kultuuripealinna meeskonnast. Narva seminari modereeris Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse Narva programmikoordinaator Jevgeni Timoštšuk, Tartu sündmust aga Erni Kask, Tartu 2024 projektijuht. 

Sündmus sai teoks koostöös Kuningliku Norra Saatkonna, Rootsi suursaatkonnaga Tallinnas ning Soome Instituudiga.


Kontakt

Angelika Lebedev JanaLaigo 720x540

Angelika Lebedev

kommunikatsiooninõunik

tel. +372 627 3100
mob: +372 5564 8008
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

NB! Loe värskemaid uudiseid Põhjalast
Põhjamaade Ministrite Nõukogu kodulehelt
!

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid