Põhja- ja Baltimaade avaliku halduse mobiilsusprogrammi 10. aastapäeva tähistav täiendav taotlusvoor on nüüd avatud

Kolmapäev, 29 August 2018
Põhja- ja Baltimaade avaliku halduse mobiilsusprogrammi 10. aastapäeva tähistav täiendav taotlusvoor on nüüd avatud

Põhja- ja Baltimaade avaliku halduse mobiilsusprogramm tähistab kümnendat tegevusaastat Põhjamaade ja Balti riikide avalike teenistujate kokkuviimisel, et üksteiselt õppida ning kogemusi jagada. Selle aastapäeva tähistamiseks on nüüd avatud mobiilsusprogrammi täiendav taotlusvoor ametnikele ning teiste avaliku sektori töötajatele. Taotluste esitamise tähtpäev on 15. oktoober 2018.

Mobiilsusprogramm tähistab kümmet tegevusaastat

Põhja- ja Baltimaade avaliku halduse mobiilsusprogramm on toetanud projekte koostöö arendamiseks nende riikide avaliku halduse valdkonnas alates 2009. aastast. Kümne aasta jooksul on toetatud enam kui 500 projekti, mille eri tegevustes on kokku osalenud üle 3000 avaliku teenistuja, et vahetada teadmisi Põhja- ja Baltimaade piirkonna avaliku halduse struktuuride vahel, arendada koostöövõrke ning edendada Põhja- ja Balti riikide koostööd.

Christer Haglund, Põhja- ja Baltimaade avaliku halduse mobiilsusprogrammi juhtiva Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse direktor: „Projektis osalejate hinnangul on mobiilsusprogramm praktiline ja kasutusmugav vahend, mis toetab ja arendab Põhjamaade ja Balti riikide avalike sektorite koostööd. Mobiilsusprogrammi on kirjeldatud kui kasulikku tööriista, mille abil saab jagada kogemusi ning arendada piirkondlikke ja EL-i tasandil koostöövõrgustikke.“

Edukas projektis peab olema kaasatud partnerid vähemalt kolmest riigist: Põhjamaade taotlejad külastavad vähemalt kaht Balti riiki ja Baltimaade taotlejad külastavad partnereid vähemalt kahes Põhjamaade riigis.

Miks taotleda?

  • Teie Põhja- ja Baltimaade kolleegidel on avastamist väärt ideid, plaane ning kogemusi, mida partneritega arutada.
  • Taotlemine ja aruandlus on lihtne ning mugav – kõike saab teha veebilehe NB8-Grants kaudu.

2018. aasta kevadise taotlusvooru tulemused

2018. aasta kevadel kiideti heaks 49 Põhja- ja Baltimaade piirkonnast saabunud taotlust ning toetuste kogueelarve oli 262 539 eurot. Mobiilsusprogrammi toetatavates projektides osaleb kokku 317 ametnikku.

Lihtne taotleda

  • Elektroonilises taotlussüsteemis veebilehel www.nb8grants.org saab taotlusi esitada alates 2018. aasta septembrist.
  • Tutvuge hoolikalt suunistega ning asuge aegsasti projektipartnereid otsima.
  • Registreeruge või logige sisse (kui olete juba registreerunud kasutaja) ning hakake taotlust täitma. Pange tähele, et taotlust saab kuni tähtaja lõpuni täita mitmes järgus.
  • Ärge unustage esitada taotlust tähtaja lõpuks 15. oktoobril 2018!

Kontaktandmed

Madis Kanarbik, programmi koordinaator
Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis
Tel: +372 742 3625
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Keeled: inglise, rootsi, eesti

Põhja- ja Baltimaade avaliku halduse mobiilsusprogramm

Programm pakub toetusi mobiilsuse ja koostöövõrkude arendamiseks. Mobiilsusprogrammi aastaeelarve on umbes 300 000 eurot ning seda rahastavad kõik NB8 riigid: Eesti, Island, Leedu, Läti, Norra, Rootsi, Soome ja Taani. Programmi eesmärk on edendada ja tugevdada Põhja- ja Baltimaade piirkonnas koostööd, teadmiste vahetust ning koostöövõrkude arendamist avaliku halduse struktuuride vahel kõikidel administratiivtasanditel. Programmiga soovitakse hõlbustada avaliku sektori tõhusamate töömeetodite ühtlustamist. Üldine eesmärk on suurendada piirkonna ülemaailmset konkurentsivõimet.


Kontakt

Angelika Lebedev JanaLaigo 720x540

Angelika Lebedev

kommunikatsiooninõunik

tel. +372 627 3100
mob: +372 5564 8008
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

NB! Loe värskemaid uudiseid Põhjalast
Põhjamaade Ministrite Nõukogu kodulehelt
!

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid