Tõstame esile teaduspõhiseid fakte poliitilistes debattides ja muudame valmiskampaaniad ühekoos targemaks. Alanud on kampaania „Kust sa tead?“

Kolmapäev, 12 September 2018
Kust sa tead? Kust sa tead?

Selleaastasel Arvamusfestivalil sai hoo sisse teaduspõhisele argumentatsioonile kutsuv algatus „Kust sa tead?“, mis kestab 2019. märtsis toimuvate Riigikogu valimisteni. Eesti Teadusagentuuri poolt veetava algatuse peaeesmärk on Riigikogu valimiste aastal tõsta senisest rohkem esile teaduspõhiseid fakte poliitilistes debattides ja seeläbi muuta valimiskampaania targemaks.

Idee algatus pärineb Rootsist, kus 2018. aastal septembris värskelt toimunud parlamendi valimiste eel käivitati esmakordselt kampaania „Hur vet du det? (Kust sa seda tead?)“. Lisaks julgustab ja innustab Suurbritannias juba 2011. aastal algatatud kampaania „Ask for evidence“ (Küsi tõendust).

Kampaania abil soovivad algatuse partnerid levitada teadmist, et teadus on parim vahend, mis meil maailma uurimiseks ja edendamiseks on ning et faktidel, tõenditel ja teaduspõhisel teadmisel on enesestmõistetav osa otsuste tegemisel. Kampaania käigus julgustatakse inimesi rohkem ja julgemalt poliitikutelt küsima, millisele tõendusmaterjalile nad toetuvad oma otsuste tegemisel ja valmislubaduste andmisel.

Põhjamaade Ministrite esindus Eestis toetab alati faktipõhist ja ausat diskussiooni ja seetõttu toetab ka algatust „Kust sa tead?“.

Ühine algatusega Eesti teadusagentuuri kodulehel ning jälgi tegevusi Facebooki lehel.

Kuula ka Põhjamaade Ministrite esinduse debatte 2018. aasta Arvamusfestivali demokraatiaalal!

Algatuse tänased partnerid on Eesti Teadusajakirjanike Selts, Eesti Teadusagentuur, Tartu Ülikool, Eesti Noorte Teaduste Akadeemia, Eesti Ajalehte Liit ja Kaubandus-Tööstuskoda, Eesti Rahvusringhääling ja Põhjamaade Ministrite esindus Eestis.


Kontakt

Angelika Lebedev JanaLaigo 720x540

Angelika Lebedev

kommunikatsiooninõunik

tel. +372 627 3100
mob: +372 5564 8008
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

NB! Loe värskemaid uudiseid Põhjalast
Põhjamaade Ministrite Nõukogu kodulehelt
!

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid