Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse 2019. aasta märksõnaks on kestlikkus

Esmaspäev, 28 Jaanuar 2019
Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse 2019. aasta märksõnaks on kestlikkus

Kestlikkus on mõiste, mis globaalsete, keskkondlike, ühiskondlike, majanduslike väljakutsete valguses omandab üha suuremat ja sisulisemat tähendust. Kestlik areng on oluliseks märksõnaks ka Põhjamaade koostöö 2019. aasta eesistujariigi, Islandi programmis. Jätkusuutlikkus on ka märksõna, mis ühendab suures plaanis Põhjamaade esinduse selle aasta plaane – ühel või teisel moel lähtume oma tegevustes sellest mõistest või paneme otseselt õla alla kestliku mõtteviisi arenemisele ühes või teises valdkonnas. Teeme seda Põhjamaade kogemustest rääkides ning Eesti ja Põhjamaade eksperte kokku viies.

Kõige otsesemalt tegelevad jätkusuutlikkuse teemadega mitmed meie rohemajanduse ning energia valdkonda kuuluvad sündmused. 2018. aasta lõpus lükkus käima Põhja-Balti tekstiilijäätmete kaardistamise projekt, mis kestab terve käesoleva aasta ning mille tulemustest loodame teid teavitada jooksvalt. Oluliseks partneriks siin on SEI Tallinn, kellega koostöös saab teoks ka 28. veebruaril toimuv biomajanduse konverents “Bioeconomy – creativity and sustainability for all”, kus partneriteks veel Eesti Maaülikool ja Eesti Erametsaomanike liit. Aktiivne koostöö jätkub ka CleanTech Forestiga, kelle kaasabil võib kevadel oodata erinevaid, biomajanduse valdkonna mõtteviisi levitavaid ja uusi mõtteid genereerivaid sündmusi. Sügisel on taaskord plaanis rääkida regiooni ühendavatest energiateemadest Põhja-Balti Energiakonverentsil.

Ühiskondlikku kestlikkust käsitlevad erinevate nurkade alt näiteks 29. märtsil Kumus toimuv Põhja-Balti rändekonverents, mis seekord keskendub hariduse osale lõimumises, ning aasta lõpus toimuvad rändeteemalised seminarid ja õppereisid ekspertidele. Arutelukultuuri arendamisesse loodame taaskord panustada osalemisega Arvamusfestivalil, mis toimub 9.-10. augustil Paides ning toetades faktipõhist ja ausat diskussiooni osaledes algatuses „Kust sa tead?“. Jätkuna 2018. aastal toimunud #jamissiis konverentsile käsitletakse konverentsiformaadis sügisel taaskord soolise võrdõiguslikkuse ja mitmekesisuse teemat. 

Uued ideed viivad ühiskonda edasi ja sestap on oluline turgutada loovust. 24.-27. aprillini toimub Kihnus noorte loovkirjutamise laager, kuhu on oodata osalejaid ja õpetajaid nii Põhja- kui Balti riikidest. Septembris on plaanis avada Eesti Tarbekunsti- ja Teatrimuuseumis keskkonnateemaline rändnäitus “The Weather Diaries”, mille on kokku pannud Põhjala Maja Islandil ning mida on kavas näidata kõigis Balti riikides. Aastaringselt on Eestisse lugejatega kohtumistele oodata Põhjamaade autoreid, mis saab teoks tänu programmile Nordic Writers Crossing Borders. Novembris toimub juba traditsiooniks saanud Põhjala kirjanduse nädal – üritus, mis seob üheks ajaperioodiks Põhjala autorite tekstide ettelugemise kaudu nii meie põhjanaabrite kui Eesti, Läti ja Leedu noored ja vanad kirjandushuvilised. Samuti on plaanis jätkata Põhjamaade kultuuri ja elustiili tutvustamisega Ida-Virumaal ja Narvas, seda novembris toimuval Põhjamaade nädalal.

Need on vaid mõned sündmused, mida 2019. aastal Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse korraldusel või osalusel oodata on. Lisaks sellele jätkame mitmete toetusprogrammidega, mille kohta võib rohkem infot leida siit. Enda kursis hoidmiseks tasub liituda Põhjamaade uudiskirjaga või jäliga meie sotsiaalmeediat (Facebook, Twitter).


Kontakt

Angelika Lebedev JanaLaigo 720x540

Angelika Lebedev

kommunikatsiooninõunik

tel. +372 627 3100
mob: +372 5564 8008
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

NB! Loe värskemaid uudiseid Põhjalast
Põhjamaade Ministrite Nõukogu kodulehelt
!

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid