Raport: Kultuuri mobiilsusprogrammi mõju

Neljapäev, 04 Aprill 2019
Raport: Kultuuri mobiilsusprogrammi mõju Pixabay.com

Märtsi lõpus ilmus Põhjamaade Ministrite Nõukogu ja Põhjamaade Kultuuripunkti koostöös valminud raport. Selles uuriti lähemalt kultuuri mobiilsusprogrammist toetust saanud projektide tulemusi ning rahastuse pikaajalist mõju kunsti- ja kultuurivaldkonnale – seda nii Põhjamaades kui ka Balti riikides. Analüüsi andmete kogumiseks kasutati kvalitatiivseid ja kvantitatiivseid meetodeid.

Uuringu tulemused on positiivsed. Mobiilsuse rahastamist peetakse professionaalsete kunstnike ja kultuuripraktikute seas väärtuslikuks abivahendiks, kuna aitab kaasa nii toetuse taotlejate kui ka vastuvõtjate arengule. Seeläbi saab kasu kogu kunstiline ja kultuuriline valdkond.

Kultuuri mobiilsusprogramm on osa Põhja- ja Baltimaade kultuuri liikuvusprogrammist, mille eesmärk on edendada kultuuri- ja kunstikoostööd mainitud riikides. Selleks rahastatakse reisimist, võrgustike loomist ja kunsti residentuure. Kultuuri mobiilsusprogramm on platvorm koostööks ning ideede ja teadmiste vahetamiseks professionaalsete kunstnike ja kultuuritöötajate vahel regioonides.

Kultuuri mobiilsusprogrammist saavad osa võtta ka Eestis elavad kunsti- ja kultuuriisikud, samuti kuni kuueliikmelised loomekollektiivid.

2019. aastal on kunsti mobiilsusprogrammi kaudu võimalik toetust taotleda veel kolmel korral:

  • 23.07. – 22.08.2019 reisitoetus
  • 26.08 – 26.09.2019 lühiajalised koostöövõrgud
  • 19.09 – 21.10.2019 reisitoetus

Loe raportit täismahus.

Tutvu Põhja- ja Baltimaade kultuuri mobiilsusprogrammiga.


Kontakt

Angelika Lebedev JanaLaigo 720x540

Angelika Lebedev

kommunikatsiooninõunik

tel. +372 627 3100
mob: +372 5564 8008
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

NB! Loe värskemaid uudiseid Põhjalast
Põhjamaade Ministrite Nõukogu kodulehelt
!

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid