Näitus „Püüa mind” toob vaatajateni vaimsete puuetega laste igapäevaelu

Esmaspäev, 02 September 2019
dokfoto.ee

13. septembril avatakse Dokfoto Keskuses Telliskivis näitus „Püüa mind” (Catch Me), mis on osa fotograaf Jyri Pitkäneni ja kirjanik Eveliina Talvitie projektist „Erinevad” (Different Ones).

Näituse fookuses on vaimsete puuetega laste igapäevaelu – ilustamata näidatakse tegelikkust. Projekt pakub erinevatest riikidest osalevatele peredele võimaluse olla nähtud ja kuuldud sellistena nagu nad on, külastajatel aga saavad tutvuda inimeste ning oludega, kelle ja millega nad tavaolukorras kokku ei puutuks.

Näituse üheks eesmärgiks on tekitada laiemat arutelu võrdsuse edendamiseks ka puuetega inimeste seas, kuna just nemad kipuvad võrdsusest rääkides tagaplaanile jääma. Samuti rõhutatakse soolist võrdõiguslikkust – just Eveliine Talvitie pikaaegsele kogemusele tuginedes. Sageli tundub tundmatu võõras ning seetõttu hoitakse mõnest teemast eemale. Avatud näituse abil tuuakse võõras meile lähemale, et oskaksime sellesse suhtuda kui omasse.

Jyri Pitkänen (s. 1979 Helsingi, Soome) on fotograaf, kujutav kunstnik ja dokumentalist, kes on oma töödes käsitlenud muu seas ühiskonna marginaalrühmi, tarbimisühiskonda, oma peret ja suhet religiooni. Pitkänen on olnud ka fotograafiaõpetaja ja arengupeetusega noorte kunstijuhendaja.

Eveliina Talvitie (s. 1970 Pori, Soome) on toimetaja ja kirjanik, keda tuntakse feministlike teatmeteoste poolest. 2019. aasta kevadel avaldas ta oma esimese romaani. Varem on Talvitie töötanud uudistetoimetajana, telesaatejuhina ja avalike suhete juhina.

Näituse toetajad: Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, SOL, Finesta, Soome Instituut


Kontakt

1200px Flag of the Nordic Council 2016

Kommunikatsioon ja press

tel. +372 627 3100
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

NB! Loe värskemaid uudiseid Põhjalast
Põhjamaade Ministrite Nõukogu kodulehelt
!

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid