SÜNDMUS TÜHISTATUD! Islandi moedisaineri Guðmundur Jörundssoni avalik loeng näitusel „Ilmapäevikud“

Esmaspäev, 09 Detsember 2019
The Herder The Herder Cooper & Gorfer

11. detsembril toimuma pidanud kohtumine Islandi disaineri Guðmundur Jörundssoniga jääb ära. Tulenevalt halbadest ilmaoludest Islandil on teed lennujaama suletud ning lennud tühistatud.  "Ilmapäevikute" näitus on aga Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis jätkuvalt avatud ning ootab külalisi! 

11. detsembril, kolmapäeval kell 17.00 esineb Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis avaliku loenguga Islandi disainer Guðmundur Jörundsson.

Guðmundur Jörundsson (1987) on Islandi moedisainer, peamiselt tuntud meesterõivabrändi Kormákur & Skjöldur disaineri ja oma isikubrändi JÖR by Guðmundur Jörundsson asutajana. Lõpetanud Islandi kunstiakadeemia 2011. aastal, tõusis ta kiiresti sealsele moeväljale ning saavutas peagilaiema tuntuse. Jörundsson elab Reykjavikis kuid on pärit Lõuna-Islandilt kalurite perest. Päritolu jõuab tema disaini kvaliteetsete materjalide, detailide ja traditsioonide hindamise kaudu. Tema loomingus on olnud olulisel kohal klassikaline rätsepatöö ja selle ümbermõtestamine mugandades traditsioonilist kaasaegsesse keelde. Enim naudib Jörundsson loomingulise protsessi puhul kollektsiooniga seotud kontseptsiooni välja mõtlemist. Lisaks materjalidele, detailidele on olulised nihestatud ilu ja karisma ning kunstniku karge ja omanäoline visioon, mis avaneb kollektsiooni fotodel. Jörundssoni sõnul on Islandi väike moeturg üldistest trendidest vähem mõjutatud kui mujal Põhjamaades. See tagab disaineritele suurema loominguvabaduse. Tema looming on olnud terav ja provokatiivne, näiteks oli 2014. aasta sügistalvine kollektsioon inspireeritud rikkusest, aristokraatidest ja heroiinisõltlastest.

Näitusel on Guðmundur Jörundssoni looming esindatud nii installatsiooni kui ka kuraatorite Cooper&Gorferi lavastatud fotoseeriaga.

Guðmundur Jörundsson külastus saab toeks tänu TheNordics programmile ning toimub koostöös Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esindusega.

„Ilmapäevikute“ publikuprogrammi raames toimub veel:

  • 5. jaanuaril 2020 kell 15.00. ekskursioon näitusel koos näituse koordinaatori Ketli Tiitsariga.

Publikuprogramm on avatud kõigile huvilistele, osalemine muuseumipiletiga.

 

Loe lisaks:

JÖR by Guðmundur Jörundsson

Kormákur & Skjöldur

„Ilmapäevikud“

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum


Kontakt

1200px Flag of the Nordic Council 2016

Kertu Kärk

Kommunikatsiooninõunik

tel. +372 627 3100
mob: +372 5691 5287
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

NB! Loe värskemaid uudiseid Põhjalast
Põhjamaade Ministrite Nõukogu kodulehelt
!

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid