VIDEO: Mis saab kasutatud rõivastest Eestis, Lätis ja Leedus?

Neljapäev, 26 November 2020
unsplash

Eestlased ostavad keskmiselt kolm uut riideeset kuus – võrreldes Läti ja Leeduga tunduvalt rohkem. Samas on riiete tarbimine kasvanud lähiaastatel kõigis Balti riikides. Mis saab aga mahakantud rõivastest edasi, on probleem ka globaalsel tasandil ja tõstatab ohtralt küsimusi „kiirmoe" jätkusuutlikkusest. Viimase 15 aasta jooksul on rõivaste ostmine suurenenud kogu maailmas, aga samas on rõivaste tarbimistsükkel läinud poole lühemaks, kui see varemalt oli.

Mis saab aga kasutatud riietest ja tekstiilidest edasi, kui need on ära visatud? Ja mis peaks nendest edasi saama?

Neile ja ka teistele küsimustele on viimase kahe aasta jooksul vastuseid otsinud SEI Tallinna eksperdid koos Läti (GreenLiberty) ja Leedu (Textale) partneritega. Koostöösse oli kaasatud ka Taani konsultatsiooniettevõtte PlanMiljø, kes täiendas omaltpoolt uurimuse tööprotsessi Põhjamaade tekstiiliringlusealaste teadmiste ja kogemustega.

Videos saab ülevaate sellest, mis saab kasutatud riiete ja tekstiilidega Eestis, Lätis ja Leedus edasi. Juttu on tekstiilide ringlusse suunamise võimalustest ja järgmistest vajalikest sammudest, et luua ringsem tekstiilisüsteem.

Uurimustöö tulemusi tutvustavad ja Baltimaade kogemustest räägivad projektis osalenud eksperdid: Kerli Kant (SEI Tallinn, Eesti/REVALUATE, Taani), Kristiina Martin (SEI Tallinn, Eesti), Dace Akule (Green Liberty, Läti) ja Viktorija Nausėdė (Textale, Leedu).

Uurimustöö tellijaks oli Põhjamaade Ministrite Nõukogu.


Kontakt

1200px Flag of the Nordic Council 2016

Kertu Kärk

Kommunikatsiooninõunik

tel. +372 627 3100
mob: +372 5691 5287
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

NB! Loe värskemaid uudiseid Põhjalast
Põhjamaade Ministrite Nõukogu kodulehelt
!

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid