Eneseväljenduse inspiratsioonipäev „Express Yourself“

Reede, 08 Oktoober 2021

Kas oled vähemalt 16-aastane, sind huvitavad loovkirjutamine ja jutuvestmine (storytelling) ning soovid teada, kuidas laval end mugavalt tunda? Kui jah, siis tule 30. oktoobril kell 10.00-18.00 toimuvale inspiratsioonipäevale Eesti LGBT Ühingu majja (Kaarli pst 5-1) ning avasta eneseväljendamise uusi võimalusi! Tegevusi juhib Norra kirjanik ja SLAM!poeet Martine Johansen ning Eesti täiskasvanute ja noorte koolitaja Lee Jenner. Ürituse töökeel on inglise keel.

Juba aegade algusest on jutuvestmine olnud üks lihtsamaid viise, kuidas inimeste vahelisi sidemeid luua. Enda lugudest rääkimine ning teiste lugude kuulamine annab meile võimaluse näha olukordi teise vaatenurga alt ning loost tavaellu naastes võib see muuta isegi meie kõige sügavamaid tõekspidamisi.

Samas on sõnakunst ehk spoken word tänapäevase kirjanduse üks kõige edukamaid nähtusi, ühendades endas luulet, performatiivset kunsti ja improvisatsiooni. Selles žanris võib igaühest saada luule autor või esitaja ning spoken wordi esitlused saavad tihti esimeseks sammuks professionaalse kirjandusloome poole. Jutuvestmist ja spoken wordi ühendab võimalus rääkida oma lugu ning nautida kirjandust täiesti interaktiivsel ja kaasaegsel moel.

Inspiratsioonipäev „Express Yourself“ on täidetud loominguliste töötubadega, mis toimuvad 30. oktoobril Eesti LGBT Ühingu majas (Kaarli pst 5–1, Tallinn). Päev algab Eesti täiskasvanute ja noorte koolitaja Lee Jenneri sissejuhatusega, kes annab ülevaate sellest, mis on jutuvestmine, kuidas ja kus seda kasutada ning kuidas alustada enda lugude jutustamist.

Sellele järgneb Norra kirjaniku ja SLAM!poeedi Martine Johanseni meistriklass, kus osalejad saavad vajalikud teadmised ja oskused, kuidas kõige tõhusamalt kirjutada ja toimetada, täiustades samas ka oma tugevusi kirjanikuna.
Martine Johansen (sünd 1990) on Oslost pärit kirjanik, lektor ja SLAM! / spoken wordi poeet. Ta debüteeris kirjanikuna 2015. aastal romaaniga „Hvite jenter kan ikke synge blues” („Valged tüdrukud ei oska bluusi laulda“), millele kolme aasta pärast järgnes „Lykkelige mennesker har ikke bikkje“ („Õnnelikel inimestel pole lemmikloomi“). 2019. aastal andis ta koos Guro Sibekoga välja teose „Den store SLAM!boka“ („Suur SLAM!-i raamat“). 2020. aastal anti välja tema kolmas romaan „Vi har ikke fire nye år“ („Meil ei ole veel nelja lisa-aastat“).

Lisaks kirjutamisele on ta SLAM!-i poeetide ühenduse SLAM!kollektiveti juhatuse liige ning toimetaja queer-kultuuriajakirjas MELK, millele ta koos Anna Nafstadiga 2016. alguse pani. Ajakiri laienes 2018. queer-raamatute kirjastuseks nimega littMELK.

Lee Jenner on noorte ja täiskasvanute koolitaja. Ta on vabakutselise ja mitteametliku õpitreenerina noorsootöö valdkonnas tegutsenud nüüdseks juba 10 aastat. Lee läheneb õppimisele ja õpetamisele loominguliselt. Talle meeldib oma töös kasutada jutuvestmise erinevaid tahke ning usub inimeste ja nende jutustatud lugude maagiasse. Hetkel töötab Lee NordYouthis, mis on Põhjamaade üks kõige suuremaid noorteorganisatsioone, ning on koostamas oma esimest luulekogu.

Et luua kõigile turvaline ja mugav keskkond, on osalejate arv piiratud ning ette registreerimine kohustuslik.

Palun registreeru sündmusele siin: https://www.norden.ee/en/reg-link/

Peagi lisame ka sündmuse täieliku kava.

NB! Kõigi tervise huvides järgime Eesti Valitsuse seatud piiranguid, mis tähendab, et sündmusel osalejatel peab olema ette näidata läbitud vaktsineerimiskuuri sertifikaat või viimase 180 päeva jooksul läbipõetud Covid-19 viiruse tõend..

Sündmus toimub Põhjamaade Ministrite Nõukogu, Nordplusi ja Eesti LGBT Ühingu koostöös.


Kontakt

1200px Flag of the Nordic Council 2016

Kertu Kärk

Kommunikatsiooninõunik

tel. +372 627 3100
mob: +372 5691 5287
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

NB! Loe värskemaid uudiseid Põhjalast
Põhjamaade Ministrite Nõukogu kodulehelt
!

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid