Põhjala kirjanduse nädal - unistused ja igatsused

Reede, 22 Oktoober 2021

Kirjandussõbrad juba teavad, et novembri teisel nädalal on põhjust süveneda põhjamaade autorite teostesse. 15.-21. novembrini täidab Põhjala kirjanduse nädal Põhja- ja Baltimaade koolid ja raamatukogud lugemise, näituste, debattide ja teiste erinevate üritustega. Vaatamata sellele, et asume erinevates kohtades maailmas, osaleme kõik samal ajal samal üritusel ja oleme osa ühisest lugemiskogukonnast. Selle aasta teema on Unistused ja igatsused Põhjalas - tere tulemast Põhjala kirjanduse nädalale 2021!

"Unistused ja igatsused" Põhjalas

Praegust aega iseloomustab suurenenud eraldatus ja suletud piirid. Kuid kui on üks teema, mis ühendab inimesi üle riigipiiride, siis see on unistused ja igatsused. See, millest unistame ja mida igatseme, võib lõputult erineda, kuid emotsioonid on universaalsed. Kirjandus on alati suutnud meid unistama panna. Pandeemia ajal on see eriti oluline. Seepärast kutsub Põhjamaade kirjanduse nädal sel aastal üles arutama unistustest ja igatsustest.

Unistused ja igatsused ettelugemiseks mõeldud raamatutes

Hommikuhämaruses loevad lapsed ja noored Karin Eralndssoni raamatut "Pärlipüüdja. Legend silmaterast". Selles raamatus, mis on ka nomineeritud Põhjamaade Nõukogu laste- ja noortekirjanduse auhinnale, tegutseb Miranda, kes on parim pärlipüüdja. Ta teab, et müütiline Silmatera, pärlitest suurim ja hinnalisim, võib olla ühel päeval tema oma. Legendi järgi ei pea see, kes selle pärli leiab, enam kunagi midagi ihkama.

Õhtuhämaruses loetakse Sally Salmineni raamatut "Katrina". Selles, juba klassikaks kujunenud raamatus, saame tuttavaks noore Katrinaga, kelle meelitab endaga abielluma vaene Ahvenamaa madrus, lubades talle saarel jõukat elu. Kui Katrina saabub kaunilt kirjeldatud Ahvenamaale, osutub tegelikkus millekski muuks. Katrina elulugu kujutab endast tugeva naise saatust. Seda raamatut on aastate jooksul palju loetud ja armastatud.

Ahvenamaa 100

Sel aastal oleme valinud Ahvenamaa raamatud, et pöörata tähelepanu Ahvenamaa omavalitsuse sajanda aastapäevale ja sellega seotud pidustustele. Tähistamine algas 9. juunil 2021 ja kestab läbi kogu aasta. Novembris toimuv Põhjala kirjanduse nädal on osa Ahvenamaa iseseisvuse tähistamise üritustest. Sel nädalal loetakse saareriigist valitud raamatuid nii Põhja- kui Baltimaades kui ka kaugemal.

 

Loe kirjandusnädala kohta lähemalt

Pane end kirja siin


Kontakt

1200px Flag of the Nordic Council 2016

Kertu Kärk

Kommunikatsiooninõunik

tel. +372 627 3100
mob: +372 5691 5287
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

NB! Loe värskemaid uudiseid Põhjalast
Põhjamaade Ministrite Nõukogu kodulehelt
!

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid