Teaduspõhine ettevõtlus – võimatu missioon?

Esmaspäev, 20 Detsember 2021

Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse uues podcastis „Science to Business – Nordic Dimension“ proovitakse leida vastus küsimusele, kuidas sobitada omavahel kokku nii teadus kui ka ettevõtlus, et mõlemad valdkonnad jõudsalt edasi areneksid ja vastastikku kasulikuks osutuksid.

„Ühiskonnas valitseb üldjoontes konsensus, et nii teadus kui ka ettevõtlus on mõlemad olulised heaoluühiskonna osad. Kuid kui hakata rääkima teaduspõhisest ettevõtlusest, siis ühine arusaam ja nägemus murenevad kiirelt,“ sõnab arutelu juht, Tartu Teaduspargi projekijuht Vaido Mikheim.

Veebisaates arutletakse, kuidas soodustada teaduspõhise majanduse ülesehitamist, kuidas tulla toime globaalse konkurentsiga talentide ja lahenduste osas ning kuidas toetada süvatehnoloogiaettevõtete teket ja kasvu Põhja- ja Baltimaade piirkonnas ning mujal. Arutelu eesmärk on rääkida teadmuspõhise majanduse ja ühiskonna pealekasvust ning sellega seotud võimalustest ja takistustest.

Vaido Mikheimi juhtimisel võtavad saates sõna oma ala asjatundjad, kes kõnnivad samaaegselt nii teadlase kui ka ettevõtja rada: Rainis Venta, Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) tehnoloogiasiirde ekspert, Ivar Kruusenberg, PowerUP Energy Technologies’i tegevjuht, ja Kärt Tomberg, ExpressionEditsi tegevjuht ning Cambridge’i ülikooli teadur.

Antud taskuhäälingu saade on kaheksas osa ingliskeelsete podcastide sarjast „Nordic Sustainable Economy“, kus uuritakse, millele toetub kestlik majandussüsteem ning mis rolli mängib seal ring- ja biomajandus.

Kuula podcasti meie Soundcloudist.


Kontakt

1200px Flag of the Nordic Council 2016

Kertu Kärk

Kommunikatsiooninõunik

tel. +372 627 3100
mob: +372 5691 5287
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

NB! Loe värskemaid uudiseid Põhjalast
Põhjamaade Ministrite Nõukogu kodulehelt
!

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid