Põhjamaade Nõukogu muusikaauhinnale kandideerivad väga eriilmelised teosed

Esmaspäev, 16 Mai 2022

Tänu oma kõrgele kunstilisele tasemele on 2022. aasta Põhjamaade Nõukogu muusikaauhinnale esitatud 12 teost. Nende hulka kuuluvad nii elektroonilise-, folk- ja süvamuusika albumid kui ka täiesti uued eneseväljendused, nagu nonett flöödile ning kineetiline ooper. Kõigi nomineeritud teoste autorid on Põhjamaade heliloojad. Võitjad kuulutatakse välja 1. novembril Helsingis.

Selleaastased nominendid esindavad väga erinevaid žanreid maailmamuusikast ja ooperist elektroonilise- ja etnomuusikani. Erilist tähelepanu on pööratud häälele - nii käsitlevad koorile, vokaalansamblile, solistile ja ooperis esitamiseks loodud teosed mitmeid olulisi teemasid, nagu mitmekesisus, inimkonna tulevik, õnn ja melanhoolia. Valikus on nii traditsioonilise kui ka eksperimentaalse muusika esindajaid, samal ajal eksperimenteeritakse ka traditsioonilise muusikaga.

Muusikaauhinnale esitatud teosed on:

Taani

ENTMENSCHT - Line Tjørnhøj

„Whyt 030“ - SØS Gunver Ryberg

Soome

„Alma!“ - Minna Leinonen

„Uni johon herään“ - Yona

Fääri saared

„1902“ - Unn Paturson

Gröönimaa

„Visualize Happiness“ - Andachan

Island

„VÍDDIR“ - Bára Gísladóttir

„Mother Melancholia“ - Sóley Stefánsdóttir

Norra

„The Exotica Album“ - Øyvind Torvund

„Hybrid Spetakkel“ - Knut Vaage

Rootsi

„Diversity“ - Ebo Krdum

„Silent Earth“ - Karin Rehnqvist

Teosed esitasid auhinnale Põhjamaade Nõukogu muusikaauhinna hindamiskomisjoni liikmed.

Põhjamaade Nõukogu muusikaauhinna hindamiskomisjoni liikmed

Võitja kuulutatakse välja 1. novembril

2022. aasta Põhjamaade Nõukogu muusikaauhinna  kuulutatakse välja 1. novembril Helsingis iga-aastase Põhjamaade Nõukogu täiskogu istungi ajal koos teiste Põhjamaade Nõukogu auhindade võitjatega. Iga võitja saab 300 000 Taani krooni ning Nordly kujukese. 

Lisainformatsioon Põhjamaade Nõukogu muusikaauhinna kohta

Esimest korda anti Põhjamaade Nõukogu muusikaauhinda välja 1965. aastal ja see tunnustab kõrge kunstilise tasemega muusika loomist ja esitamist. Auhinda antakse välja vaheldumisi: ühel aastal heliloojale ja teisel aastal üksikesinejale või grupile. Sel aastal antakse muusikaauhind välja helilooja loodud teosele.

Rohkem teavet Põhjamaade Nõukogu muusikaauhinna kohta

Põhjamaade Nõukogu auhinnad

Põhjamaade Nõukogu annab igal aastal välja viis auhinda: kirjandus-, filmi-, muusika- , keskkonna ja laste ning noorte kirjandusauhinna. Põhjamaade Nõukogu auhindade eesmärk on suunata tähelepanu silmapaistvatele kunstilistele ja keskkonnalastele panustele ning samal ajal tõsta huvi Põhjamaade kultuurikogukonna ja Põhjamaade keskkonnalasele koostööle. Auhinnatseremoonia toimub iga-aastase Põhjamaade Nõukogu täiskogu istungi ajal.

 


Kontakt

1200px Flag of the Nordic Council 2016

Kertu Kärk

Kommunikatsiooninõunik

tel. +372 627 3100
mob: +372 5691 5287
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

NB! Loe värskemaid uudiseid Põhjalast
Põhjamaade Ministrite Nõukogu kodulehelt
!

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid