Kunstiresidentuuride toetus Ukraina kunstnike abistamiseks

Reede, 07 Oktoober 2022
Foto: Marjan Blan | @marjanblan veebilehel Unsplash

Põhjamaade Kultuuripunktil tekkis võimalus eraldada täiendavaid rahalisi vahendeid residentuuritegevuseks, et toetada Ukraina kultuurimaastikku, sest Ukraina sõja tõttu vajab üha rohkem Ukraina kunstnikke ja kultuuriloojaid residentuuri väljaspool enda riigi piire.

Põhjamaade Kultuuripunkt on oma toetuskava raames avanud täiendava taotlusvooru kunstiresidentuuridele. Rahastust saavad taotleda Põhja- ja Baltimaades asuvad residentuuriorganisatsioonid, et kutsuda residentuuri Ukraina rahvusest kunstnikke.

Algatuse eesmärk on võimaldada Ukraina kunstnikele ja kultuuriloojatele turvalist kohta oma valdkonnaga tegelemiseks ning edendada nende professionaalseid suhteid Põhja- ja Baltimaades ning mujal. Samuti on rahastusprogrammi eesmärk hõlbustada dialoogi ukrainlaste ning Põhja- ja Baltimaades elavate inimeste vahel.

Taotluste esitamise tähtaeg on 31. oktoober 2022 ning kõik taotlused tuleb esitada läbi Põhjala Kultuuripunkti taotlusportaali.

Lisainfot taotlusvooru kohta leiab Põhjamaade Kultuuripunkti kodulehelt. Algatusega seoses korraldab Põhjamaade Kultuuripunkt 11. oktoobril kell 14:00 veebiseminari, kus käiakse läbi taotlusvooru üksikasjad ning kus on võimalus esitada küsimusi.

Seminar toimub veebis Teamsi kaudu. Registreeru siin!


Kontakt

1200px Flag of the Nordic Council 2016

Kertu Kärk

Kommunikatsiooninõunik

tel. +372 627 3100
mob: +372 5691 5287
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

NB! Loe värskemaid uudiseid Põhjalast
Põhjamaade Ministrite Nõukogu kodulehelt
!

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid