migra2016 korraldajad

 

Sisserände uued suundumused ning lõimimise väljakutsed Põhja- ja Baltimaades

 

Aeg: 31. märts ja 1. aprill 2016
Koht: Kumu kunstimuuseum, Weizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn
Töökeel: eesti, inglise
Sihtrühm: ametiasutused, poliitikud, ettevõtete ja tööandjate organisatsioonid, teadlased, mittetulundusühendused ja eksperdid, kelle töövaldkonnaks on töörände/sisserändeküsimused Põhjamaades, Eestis, Lätis ja Leedus
Osavõtt: registreerumine on lõppenud suure osalemishuvi tõttu. Küsimuste korral võtke ühendust Madis Kanarbikuga.

Rändekriis on tänase Euroopa üks kõige suuremaid väljakutseid, mis kipub inimesi jagama sisserände tuliste vastaste ja pooldajate leeri. Proovile on pandud Euroopa riikide solidaarsus ja ühtsus.

Rändekriis mõjutab teravalt Põhjamaade koostöö alustala, vaba inimeste, teenuste ja teadmiste liikumist. Seni on kõigil viiel Põhjamaal olnud erinev rände- ja pagulaspoliitika, kuid ulatuslik rändekriis tõukab riike ühiseid lahendusi otsima. Põhjamaade koostööministrid on otsustanud leida võimalused, kuidas ühiselt tegutseda sotsiaal- ja tervishoiu valdkonnas, tööturu küsimustes, keelekursuste arendamisel, elukohtade ja hariduse pakkumise planeerimisel ning võrdõiguslikkuse tutvustamisel pagulastele ja sisserändajatele.

Eesti annab koos teiste Euroopa riikidega oma panuse rändekriisi lahenduste leidmisele, sest ka Eesti rändeprotsessid on jõudmas pöördepunkti. Väljaränne Eestist on küll endiselt märkimisväärne, kuid seda tasakaalustab üha enam sisseränne. Seega võib eeldada, et üldise sisse- ja väljarände suhe on lähiajal Eestis muutumas ning samuti avaldavad Eestile mõju Euroopa üldised rändevoogude muutused, mis toovad kaasa erinevaid väljakutseid nii riigi, regiooni kui ka Euroopa Liidu tasandil.

Meid kõiki puudutavas kriisis on vaja foorumeid, kus saame rahulikult ja teadmispõhiselt arutleda rändega seotud väljakutsete üle. 31. märtsil ja 1. aprillil 2016 Tallinnas toimuva Põhja- ja Baltimaade rändekonverentsi eesmärk ongi arutleda tõenditele tuginedes ja teiste riikide kogemusi arvesse võttes selle üle, kuidas meie regioonis sisserändega ja rändekriisiga seotud väljakutsega kõige paremini toime tulla. Konverentsi peateema on sisseränne Põhja- ja Baltimaadesse, täpsemalt valmisolek tegeleda uussisserändajate, sealhulgas rahvusvahelise kaitse saajate kohanemise ja hilisema lõimimisega.

Eksperdid jagavad kogemusi etniliselt ja kultuuriliselt aina mitmekesisema taustaga saabujate voo haldamisel, alates dokumenteerimisest, töö- ja elukoha leidmisest kuni orbudest sõjapõgenike abistamiseni ning esitavad näiteid sellest, kuidas vastuvõtjariikide kodanikke teavitada ja teemat selgitada.

Ettekanded põhinevad valitsus- ja teadusasutuste värskeimatel rände ja lõimimise teemalistel uurimustel ja analüüsidel Euroopa, Põhja- ja Baltimaade näidetel ning avaliku ja kolmanda sektori kogemustel lõimimisega seotud väljakutsete lahendaamisel.

 

 

migra2016 partnerid ja toetajad 

Kontakt

KIK07293 Madis

Madis Kanarbik

Tartu filiaali juhataja

mob: +372 504 6570
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid