Põhja- ja Baltimaade rändekonverents 2018. Muutused rändepoliitikas ja sisserändajate lõimumine tööturule

pmn migrakonf kodukaheader kollane est

22. märtsil toimub Tallinnas, KUMUs toimuva Põhja- ja Baltimaade rändekonverents, mille keskmes on sel korral rändeajastuga kaasnevad uued väljakutsed migratsioonipoliitika arengule. Konverents, mis järjekorras juba kuues, keskendub sel korral küsimustele, kuidas aidata kaasa sisserändajate lõimumisele tööturule ning ohjata lõimumise abil ebaseaduslikku töötamist, tulla toime kultuurilise mitmekesisuse väljakutsetega rändeajastul ning tagada heaolu kasv ühiskonnas.

Tartu Ülikooli professor Raul Eamets arutleb konverentsi esimeses peaettekandes targa migratsioonipoliitika võimalikkuse üle. Uppsala Ülikooli professor Olof Åslund, Rootsi Tööturu ja Hariduspoliitika Hindamise Instituudi peadirektor, räägib teises peaettekandes Rootsi kogemustest mittetöötavate migrantide tööturule sisenemisel. Konverents lõpeb aruteluga võimalike muudatuste üle rändepoliitikates, kus osalevad teiste hulgas Riigikogu liikmed Maris Lauri ja Helir-Valdor Seeder, majandus- ja taristuminister Kadri Simson ja siseminister Andres Anvelt.

Konverentsi esimene blokk võtab vaatluse alla Põhja- ja Baltimaade rände- ja lõimumispoliitika muutused. Eesti migratsioonipoliitika kujunemisest räägib Ruth Annus (Siseministeeriumi kodakondsus- ja rändepoliitika osakonna juhataja). Matti Sarvimäki (Soome majandusuuringute instituudi professor) annab ülevaate sellest, kuidas toimub sisserändajate lõimimine meie põhjanaabrite tööturule. Tartu Ülikooli professor Martin Ehala räägib kultuurilisest mitmekesisusest rändeajastul.

„Ebaseaduslikust seaduslikuks: kuidas ohjata ebaseaduslikku töötamist lõimumise abil?“ – sellist pealkirja kannab konverentsi teine blokk, kus sel teemal teeb ettekande Silver Stõun Euroopa Rändevõrgustikust. Bloki teiseks osaks on Euroopa Rändevõrgustiku juhitud paneeldiskussioon, kus osalevad OECD tööhõive ja sotsiaalküsimuste peadirektoraadi rändepoliitika vanemspetsialist Jonathan Chaloff ja ILO töörände osakonna rändepoliitika vanemspetsialist Christiane Kuptsch. Paneeli modereerib Ave Lauren Euroopa Rändevõrgustikust.

Lõimumisest ja selle indikaatoritest räägivad kolmandas blokis Nordregio teadur Hjördís Rut Sigurjónsdóttir, kelle ettekanne keskendub Põhjamaades viljeldavale poliitikale ja meetmetele pagulaste tööturule integreerimisel ning Henrik Emilsson (Malmö Ülikooli migratsiooni, mitmekesisuse ja heaolu instituudi teadur), kes vaatleb lõimumise mõõtmise efektiivsust. Eesti Kultuuriministeeriumi asekantsler Piret Hartman annab ülevaate väljakutsetest Eesti lõimumispoliitikas.

Konverents toimub koostöös Tartu Ülikooli, Euroopa Rändevõrgustiku, Rootsi saatkonna ja Malmö Migratsiooni, Mitmekesisuse ja Heaolu Uuringute Instituudi, Soome Migratsiooni Instituudi, Nordregio, Siseministeeriumi, Kultuuriministeeriumi, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ja Välisministeeriumiga.

Konverentsile registreerumine on avatud kuni 15. märtsini (või kuni kohti jagub).

Registreeru siin: http://registration.amarela.ee/nbmigra2018/

Konverentsist teeb online-ülekande Postimees.

Vaata pilte konverentsist.

pmn migrakonf logojalus est

Kontakt

KIK07293 Madis

Madis Kanarbik

Tartu filiaali juhataja

mob: +372 504 6570
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid