Konverents "Sisseränne Põhja- ja Baltimaades: rändeajastu väljakutsed rahvusriikidele

Päis est 1362

31. märtsil Tallinnas, KUMUS toimuv Põhja- ja Baltimaade rändekonverents on järjekorras juba viies ning kannab tänavu pealkirja „Sisseränne Põhja- ja Baltimaades: rändeajastu väljakutsed rahvusriikidele“. Rändekonverentsi keskmes on rändeajastuga kaasnevad uued väljakutsed rahvusriikidele, nii traditsioonilist elukorraldust, kultuuri, heaolu kui ka näiteks kodakondsust puudutavad küsimused.

 Oluliseks lähtekohaks konverentsi temaatika kujundamisel on Eesti Inimarengu Aruanne, mille sisu on seekord pühendatud Eestile rändeajastul. Aruande peatoimetaja, Tartu Ülikooli professor Tiit Tammaru ja kaastoimetaja, Tartu Ülikooli professor Raul Eamets on konverentsi põhieesmärgid sõnastanud järgmiselt: „Sotsiaalteadlased on juba mõnda aega rääkinud rändeajastust. 2015. aasta põgenikekriis tõi rände teema teravalt ka inimeste teadvusse ja meediasse. Vananev Euroopa on viimastel aastakümnetel olnud sisserändajate suhtes avatud, kuid põgenikekriisi valguses on ilmne, et rännet ning sellega kaasnevaid probleeme on korraga saanud liiga palju. Tekkinud on mure rahvusriikide ning harjumuspärase kultuuri- ja keelekeskkonna kadumise pärast ning Euroopa riikide avatus, koostöö ja lõimimisvõimekus on pandud tõsiselt proovile. Soovime selle aasta rändekonverentsil arutleda, kas uute sisserändajatega seonduv diskussioon Euroopas on ajutine mõtlemise aeg või põhimõtteline pööre uue, suletumate uste ja rahvusriike enam väärtustava poliitika suunas.“

Konverentsi neli sessiooni arutlevad põgenikekriisi, lõimumise, meedia ja rahvusriikide tuleviku üle. Esinejaid on nii Eestist kui Põhjamaadest. Euroopa Parlamendi saadik professor Marju Lauristin arutleb konverentsi peaettekandes selle üle, kuidas määratleda rahvusriike rändeajastul.

Konverents toimub Põhjamaade Ministrite Nõukogu, Tartu Ülikooli, Soome Rändeinstituudi ning Põhjamaade saatkondade koostööna. 

Konverentsi programm.

Konverentsil osalemine on tasuta.

Konverentsile registreerumine on kohtade täitumise tõttu lõppenud! Soovi korral on võimalik panna end ootenimekirja, kirjutades Madis Kanarbikule See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Konverentsist teeb otseülekande Postimehe arvamusportaal.

Jalus uus 2017

Kontakt

KIK07293 Madis

Madis Kanarbik

Tartu filiaali juhataja

mob: +372 504 6570
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid