Põhja- ja Baltimaade energiakonverents 10.-11. november

Teisipäev, 18 Oktoober 2022

Selleaastase Põhja- ja Baltimaade energiakonverentsi teema on "Surve energiapoliitikale ja muutuste kiirendamine Põhja-Balti energiaturul", mille raames tulevad arutlusele hinnastabiilsus, energiajulgeolek ja -varustuskindlus ning kliimaeesmärkide saavutamine.

„Mõistetavalt keskendub Põhja- ja Baltimaade energiakonverents muutunud energiajulgeoleku ja varustuskindluse teemadele. Eesmärk on arutleda, millised on kõige kiiremad sammud parema varustatuse tagamiseks ja kui hästi toimib piirkondlik koostöö,“ sõnas üks konverentsi korraldajatest, Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse kestliku arengu nõunik Madis Tilga.

Kahepäevase konverentsi eesmärk on lähendada poliitikakujundajate ja energiasektori ettevõtete seisukohti ja innustada neid kiirelt tegutsema. Sündmuse programm on jaotatud kolmeks teemaplokiks: hinnastabiilsus, energiajulgeolek ja kliimaeesmärkide saavutamine. Üles astuvad riikide ja Euroopa Komisjoni esindajad, kui ka võrguettevõtted ja energiatootjad Soomest, Norrast, Taanist, Rootsist, Lätist, Leedust ja Eestist.

Konverents toimub Radisson Collection hotelli suures konverentsisaalis, Rävala pst 3, kuid seda on võimalik jälgida ka veebis.

Programm

Vaata konverentsil tehtud fotosid siit.

Vaata konverentsi salvestusi siit:

Esimene päev, 10. november

Teine päev, 11. november

 Konverentsi korraldab Põhjamaade Ministrite Nõukogu.