Bittide ja baitidega üle piiride

Esmaspäev, 15 November 2021

Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse järgmine podcast „Bits and Bytes Crossing Borders“ keskendub digitaliseerimise ja andmevahetuse uutele proovikividele Põhja- ja Baltimaades, uurides, milliseid kultuuri- ja majandusmudeleid ning koostöösuhteid on vaja, et bitid ja baidid probleemivabalt üle riigipiiride liiguksid.

Põhja- ja Baltimaad on seadnud endale eesmärgiks saada digitaalselt kõige integreeritumaks piirkonnaks maailmas. Olgugi, et igapäevased digitaalsed protsessid on Põhjamaades erinevad, tuleb uurida, kuidas saavutada koostööd, mis ühiskondi ka reaalselt kokku seoks.

„Ühiskondade sidumiseks ei piisa ainult andmete piiriüleseks liigutamisest. Määrava tähtsusega on ka kultuurikontekst – iga ühistegevuse õnnestumise ja edu eeldus on ühiskondlik usaldus,“ sõnab Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse digitaliseerimise ja loomemajanduse nõunik ning taskuhäälingu saate idee autor Grete Kodi. „Kuidas seda ambitsioonikat eesmärki saavutada, millistest projektidest alustada ning kus asuvad probleemsed kohad ja võimalused – just neile küsimustele proovibki käesolev saade vastused leida,“ lisab ta.

Netisaadet juhib GovStacki kaasasutaja ning endine Riigikantselei strateegiabüroo diginõunik Marten Kaevats, kes kaasab hoogsasse arutelusse ka Riigi Infosüsteemi Ameti elektroonilise identiteedi osakonna juhataja Mark Erlichi, kel on 15aastane kogemus elektroonilise identiteedi, digitaalse allkirja ja seotud tehniliste lahenduste vallas, ning Niina Aagaardi, Nordic Innovationi tegevjuhi, kel on varasemast kogemus ka Soome valitsussüsteemist, kus ta tegeles kaubanduse ja investeeringutega, keskendudes eelkõige kestlikkusele.

Antud taskuhäälingu saade on seitsmes osa ingliskeelsete podcastide sarjast „Nordic Sustainable Economy“, kus uuritakse, millele toetub kestlik majandussüsteem ning mis rolli mängib seal ring- ja biomajandus.

Kuula podcasti meie Soundcloudist.