Loovusfoorum

Kiiresti muutuvas elu-, õpi- ja töökeskkonnas hakkama saamiseks on loovust vaja igal inimesel. Loovus toetab uute teadmiste omandamist ja olemasolevate tõhusamat kasutamist; võimaldab näha ja lahendada probleeme erinevatest vaatenurkadest. Just loovatest, ebatavalistest ideedest ja isiksustest saavad alguse uudsed lahendused, sünnivad uued tooted ja teenused. Need omakorda aitavad kaasa kestlikule ja ühtlasemale arengule Läänemere piirkonnas - see on nii Põhjamaade kui ka Balti riikide huvides.

Loovõppe ja loovuse kui sellise lahti mõtestamiseks, aga ka praktikas rakendamise toetamiseks, kutsusime 2012. ellu rahvusvahelise loovusfoorumi, mis esimesel aastal kandis pealkirja "Loovus muudab maailma" ning järgneval aastal "Loovus avab meeled". Kui esimene foorum aitas mõtestada loovuse mõistet, siis teine pööras rohkem tähelepanu loovuse kui meetodi tutvustamisele, uute tehnikate omandamisele, nende kasutamisele igapäevases õppetöös. 2014. aasta foorum, järjekorras juba kolmas, tõstis esile loova eneseväljenduse: otsisime ja esitasime sõnas, muusikas, liikumises ja tantsus, kunstis ning draamategevuses loovaid väljendusvorme, mida saab kasutada igapäevases õppetöös, suhtlemises ja koostöös.

2015. aasta loovusfoorumi teemavalikut mõjutasid ärevad ajad maailmapoliitikas: "Loovus loob turvatunde". Tugev ärevus ja hirmutunne võivad pärssida inimeste loovat mõtlemist ja loometegevust tervikuna. Õpilaste loova mõtlemise ja loome avaldumise esmaseks tingimuseks on turvaline (klassi)keskkond.

Õpetajatele, kooli- ja huvijuhtidele ning haridus- ja kultuuriametnikele suunatud foorumid on koosnenud nii teoreetilisematest ettekannetest kui ka loovstuudiotest/õpitubadest, kus saab kuuldut kohe ise katsetada. Toimumiskohaks oleme valinud inspireerivad kohad, mis toetaks keskendumist ja loovust: 2012. aastal Naissaar, 2013. aastal Käsmu, 2014. aastal Narva, 2015. aastal Illuka.

Ürituse ellu viimisel on meid toetanud head koostööpartnerid: Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium ning Haridus- ja Teadusministeerium; kõigi viie Põhjamaa saatkonnad ja kultuuriinstituudid Eestis, MTÜ LoovHA jt. Foorumeid on toetanud Hasartmängumaksu Nõukogu.

Fotosid loovusfoorumitest leiad meie pildigaleriist.

Artiklid loovusfoorumitest

Kontakt

KIK07115 Andra

Andra Heinat

nõunik

e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid