Teadmisi ja oskusi väärtustav Läänemere piirkond

Põhja- ja Baltimaade eesmärgiks on kujundada üheskoos Läänemere ümber piirkond, kus teadmised ja kogemused liiguvad takistusteta üle riigipiiride. Läänemere piirkonnast peab saama ahvatlev paik kogu maailmale.

Me võime õigustatult tunda uhkust oma heade koolide, ülikoolide, teaduskeskuste ja kutsehariduskeskuste üle. Need kõik sillutavad teed uuenduslikule ettevõtlusele, loomemajandusele, säästvale majandusele ehk kõigi inimeste heaolule. "Meie" tähistab siinkohal Soomet, Rootsit, Norrat, Taanit, Islandit, Eestit, Lätit ja Leedut.

Haridus, teadus ja elukestev õpe on oluline alus kasvule ja arengule. Üleilmastumise valguses peavad haridus ja teadus muutuma rahvusvahelisemaks ning konkurents talentide ja eduka innovatsiooni nimel peab tugevnema.

Läänemere piirkond vajab kõige paremini koolitatud ja paindlikku tööjõudu. Meie riigid peaksid püüdlema sellise poliitika poole, mis julgustab noori omandama koolijärgset haridust ning pakub võimalusi õpingute ja arengu jätkamiseks läbi kogu elu. Hariduskoostööst saab alguse ühiselt seatud eesmärkide täitmine, sellest algab oskuste tõstmine, kvaliteedi ja võrdsete võimaluste tagamine.

Loe lähemalt Põhjamaade haridus-, teadus- ja innovatsiooni koostööst.

Kontakt

KIK07293 Madis

Madis Kanarbik

Tartu filiaali juhataja

mob: +372 504 6570
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid