Creative Entrepreneurship Academy CEA

 

Algatasime 2016. aasta jaanuaris koos Creativity Lab'i, Estonian Business School'i ja Creative Business Cup'iga Loomeettevõtluse Akadeemia - uue rahvusvahelise loomemajanduse koolitusprogrammi kultuuri ja loomeettevõtluse ekspertidele. Uudse kontseptsiooniga akadeemia toob kokku piiratud arvu oma ala eksperte tunnustatud kõnelejatega kultuuri ja loovuse, disaini ja ettevõtluse valdkondadest. Eksperdid ja esinejad kohtuvad ja loovad sünergia loovate linnade ja piirkondade inspireerivas keskkonnas.

Esimene akadeemia kandis teemat "Loovate keskkondade kujundamine"  ning toimus Tallinnas ja Helsingis. Akadeemiast võtsid osa 10 riigi esindajad (2016. aasta osalejate nimekiri): poliitikakujundajad nii kohalikult kui ka riigitasandilt, loovinkubaatorite juhid, arengukeskuste ja agentuuride direktorid, teadlased, loomeettevõtjad ja investorid.

Ettekannetega esinesid ja töötubasid viisid läbi teiste seas Creativity Lab'i tegevjuht ja akadeemia ellukutsuja Ragnar Siil (Eesti); Creative Business Cup'i asutaja ja direktor Rasmus Wiinstedt-Tscherning (Taani); Snowcone & Haystack'i asutaja ja direktor Marco Steinberg (Soome); loova linna kontseptsiooni autor ja üleilmne konsultant Charles Landry (Suurbritannia) ning Aalto Ülikooli professor Peter Kelly (Soome).

Loe lähemalt 2016. aasta akadeemia esinejatest, teemadest ja külastustest Tallinnas, Helsingis.

 

Intervjuud 2016. aasta akadeemia esinejatega:

 2017. aasta Loomeettevõtluse Akadeemia keskendus innovatsioonile e-toodete ja e-teenuste loomisel e-valitsemises. Sel korral koosnes Akadeemia seminarist, häkatonist (koostöös Garage48-ga) uudsete e-lahenduste loomiseks ja ärimudelite lihvimisele keskendunud bootcampist. Seminaril jagasid oma mõtteid e-valitsemisest ning e-lahendustest Marco Steinberg (Snowcone, Soome), Antti Poikola (Open Knowledge Finland, Soome), Myrsini Glinos (eGovlab, Rootsi), Tanja Marita Lahti (Helsinki Region Infoshare, Soome), Andres Kütt (RIA, Eesti), Ave Kargaja (Tallinna Linnaplaneerimise amet) jpt. Hackathoni võitnud meeskond sai võimaluse esitleda oma ideid ka investoritele tehnoloogiakonverentsil Latitude59. Loomeettevõtluse Akadeemia korraldajate rõõmuks osutus häkatoni võitjameeskond PSII (Personal Sensitive Identifiable Information) ka Latitude59-l parimaks ideeks.

Tutvu lähemalt Loomeettevõtluse Akadeemia 2017 kõnelejate ja programmiga akadeemia kodulehel.

Loe 2017. aasta Loomeettevõtluse Akadeemia kokkuvõtet siit. 

Vaata fotosid 2016. ja 2017. aasta Akadeemiast meie pildigaleriist. 

Kontakt

Grete Kodi by Barefoot Studios

Grete Kodi

nõunik

tel. 627 31 010
mob: +372 505 9223
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid