trafficking vilnius header

 

Aeg: 3.-4. juuni 2015
Koht: Hotel Crowne Plaza, Vilnius, Leedu
Keel: inglise, vene, leedu (sünkroontõlge)
Sihtrühm: politseinikud, prokurörid, piirivalvurid, poliitikud ning mittetulundusühenduste ja ministeeriumite esindajad Balti riikidest ja Põhjamaadest
Osavõtt: kutsetega, vajalik eelnev registreerumine hiljemalt 22. mail 2015. Juhul kui olete huvitatud foorumil osalemisest ning soovite kutset, võtke palun ühendust Merle Kuuskiga.

Põhjamaade ja Balti riikide inimkaubanduse vastaste võitluse ühisprojekti* raames toimuv kolmas ekspertfoorum keskendub inimkaubanduse ohvrite tuvastamisele Läänemere piirkonna piirialadel.

Foorumi arutelude läbivaks teemaks on politei tegevus ohvrite tuvastamisel Leedus ja teistes Balti riikides, aga ka Põhjamaades. Politsei esindajad jagavad kogemusi, kuidas ohvreid tuvastada alates patrullpolitseinikest kuni kriminaalpolitseinike ja kriminaaljuurdluseni. Keskendutakse ka politseinike probleemidele kohalikul tasandil ja piirikontrollis ohvrite tuvastamisel. Lisaks arutatakse, millal ärakasutamine muutub kaubitsemiseks, kes on ohvrid ja kes kurjategijad ning kuidas politsei ja mittetulundusühendused teevad koostööd.

Näiteid teemadest ja esinejatest:

  • Alda Hrönn Jóhannsdóttir Islandi Metropolitani Politseist tutvustab Islandi politsei tegevust ja väljakutseid.
  • Norra esindaja Eurojustis, Rudolf Christoffersen teeb ettekande Norra prokuratuuri ja politsei koostööst ohvrite tuvastamisel.
  • Kristiina Luht EV Sotsiaalministeeriumist arutleb inimkaubanduse ohvrite olukorra üle ühiskonnas.

Foorumi töötubade teemad on patrull- ja kriminaalpolitseinike raskused inimkaubanduse ohvrite tuvastamisel ning kuidas tõsta avalikkuse teadlikkust ohvrite märkamiseks.

* Kolmas ekspertfoorum toimib Põhjamaade Ministrite Nõukogu projekti "Nordic – Baltic – North-West Russian Border Regional Cooperation Part II: Combating Trafficking in Human Beings for Forced Labour, Children and Sexual Exploitation" raames. Siit leiab lähemat teavet projektist.

Varem projekti raames toimunud sündmused:

trafficking vilnius footer

Kontakt

Merle Kuusk

Merle Kuusk

nõunik

tel. +372 627 3100 
mob: +372 527 5209
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid